InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Dyskusja Kreskowa i Analityczna z Wykres-Story
Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Almanzor » sob 23 wrz 2017, 00:19

bmen pisze:
wt 29 sie 2017, 17:24
statisa podaje ile USA już przepaliło dolców w Afganistanie
Obrazek
Nie dziwię się, widziałem dokument w którym przekupują na walizki dolcami starych arabusów aby wskazywali gdzie jeszcze są składy broni do zlikwidowania u partyzantki.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Turysta » sob 23 wrz 2017, 09:33


Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Almanzor » sob 23 wrz 2017, 20:52

Turysta pisze:
sob 23 wrz 2017, 09:33
Przystępność cenowa mieszkań http://www.zerohedge.com/news/2017-09-2 ... -long-shot
Obrazek
Chciałbym zapolować na moje pierwsze mieszkanie ale jednak się nie daje. Od ponad 7 lat jest drogo a zwłaszcza w Warszawie. Nie chcę kupić teraz czegoś co za 10-15 lat będzie chodzić za 1/2 dzisiejszej ceny w sile nabywczej. Ceny są tak wywindowane, że marże sięgają 150%- do 250% w szczytach cenowych. A wiem o tym tylko dlatego, ponieważ chcieli mi opchnąć obligi mieszkaniowe ewentualnie na własność starej kamienicy w Warszawie na Pradze. Kupują za 1,5 tys/m2 remont dodatkowy 1tys kosztu a opylają za 7tys. min. A z tego oferowali tylko nędzne kilka procent zarabiając na mnie przy okazji wielokrotność tego.

Pamiętam jak jeszcze dekadę temu cena bujała się w ciągu 2 lat z 4,5 tys/m2 do 11tys/ m2 w zależności od lokalizacji. Dziś rynek tak trzyma się mocno mediany, że i tak wychodzi dla mnie zbyt drogo. Teraz to już widzę, że do czasu aż coś mocno nie walnie i ustanie akcja kredytowa albo nie wprowadzą katastru na nieruchomości to nic kompletnie nic się w tej materii nie będzie zmieniać. Cwaniaczki kupują 7-8 i 10 mieszkania pod wynajem a ja mam się pogodzić z ich dyktatem. Niedoczekanie. Ciekawostkę znalazłem ostatnio w rocznikach statystycznych z 2015-2016 roku. W ciągu 7 ostatnich lat na rynku w Warszawie z 52% (właścicielskich pod wynajem) rynek rozrósł się do imponujących wielkości 78% :glupek Tak tak 3/4 Warszawy to najeźscy z całęgo kraju i nie tylko. Owe 3/4 mieszkań dorabia spryciarzy ale to do czasu. Wystarczy 1% rocznie katastralnego podatku a miny będą już nie tak tęgie. Jeżeli ceny wynajmu się podniosą, z czystym sumieniem podziękuje i wyprowadzam się na stałe do spokojniejszych stron.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

LowHigh
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 12 wrz 2017, 13:21

G/U

Post autor: LowHigh » ndz 24 wrz 2017, 10:16

2017-09-24_10-09-51.jpg
2017-09-24_10-09-51.jpg (134.1 KiB) Przejrzano 43070 razy
2017-09-24_09-56-22.jpg
2017-09-24_09-56-22.jpg (55.99 KiB) Przejrzano 43070 razy

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pn 25 wrz 2017, 14:18

TARGET2 na nowym maxie
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Turysta » pn 25 wrz 2017, 14:28

bmen pisze:
pn 25 wrz 2017, 14:18
TARGET2 na nowym maxie
A dlaczego ECB jest na minusie?

cezary692
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 wrz 2017, 11:09

Luźna dyskusja - przeniesione z Infolink

Post autor: cezary692 » wt 26 wrz 2017, 11:18

Dzień dobry.
Jestem tu pierwszy raz i przepraszam jeżeli nie piszę we właściwym miejscu. Nie bardzo rozumiem jak się tu poruszać na razie.
Nurtuje mnie pewien komentarz gospodarza a mianowicie " szkoda że większość nie rozumie że ETF to derywatywa z całą gamą konsekwencji !"

Uprzejmie poproszę Bmen-a o możliwe wyjaśnienie.

Cezary.

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » wt 26 wrz 2017, 16:14

cezary692 pisze:
wt 26 wrz 2017, 11:18
Nurtuje mnie pewien komentarz gospodarza a mianowicie " szkoda że większość nie rozumie że ETF to derywatywa z całą gamą konsekwencji !"

Uprzejmie poproszę Bmen-a o możliwe wyjaśnienie.
ETF to open-ended fund , czyli taki wehikuł inwestycyjny, taki koszyk na jajka, do którego wkłada jajka jakiegoś typu.
Czyli kupując ETF kupujesz część koszyka z zawartością co tam mają w nim.
Czyli ETF to instrument inwestycyjny którego wycena jest funkcją tego co jest w środku.
JEST FUNKCJĄ, wartość jest POCHODNĄ co tam koszyku. czyli DERYWATYWĄ
Nie kupujesz tego co w koszyku bezpośrednio ale koszyk z jakaś tam zawartością.
Dlatego cena ETF może się rozjechać z wartością rynkową tego co w koszyku.
Lat temu 2 był pierwszy flash-crash na ETF i okazało się całkowite ryzyko na ETF.
http://www.zerohedge.com/news/2015-08-2 ... may-6-2010
http://www.etf.com/sections/blog/unders ... nopaging=1
http://www.zerohedge.com/news/2015-08-2 ... bny-swears

ETF i ETN to bardzo ciekawy temat i napiszę o nich serię wpisów, ale nie wiem kiedy bo nie mam a dużo czasu ostatnio.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

cezary692
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 wrz 2017, 11:09

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: cezary692 » wt 26 wrz 2017, 17:34

Dziękuję za wyjaśnienie.
Jeżeli napiszesz o tym to byłoby dobre dopełnienie lansowanej przez tradera21 koncepcji ETF-owego nisko kosztowego inwestowania w tanie rynki.
Faktycznie w w ETF na Polskę dziwne "rzeczy" leżą.

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » wt 26 wrz 2017, 19:02

@bmen
#Arcadio chlapnął:
"Instrumenty lewarowane mają to do siebie, że znikają, kiedy wyzeruje się depozyt. Nie ma w tym żadnej magii. Nazywa się to knock-out price i oznacza utratę 100% zainwestowanego w instrument kapitału. "

Ja się zastanawiam skąd się biorą ujemne salda jeśli to tak działa (teoretycznie) bo praktyka jest taka, że to potrafi nie zniknąć.
Jak zaczniesz się rozpisywać o kruczkach w lewarowaniu tego to zaczną wychodzić piękne krzaczki.

cezary692
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 wrz 2017, 11:09

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: cezary692 » wt 26 wrz 2017, 19:29

I się Ludziki przenoszą od tradera do bmena;)

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » wt 26 wrz 2017, 19:49

cezary692 pisze:
wt 26 wrz 2017, 19:29
I się Ludziki przenoszą od tradera do bmena;)
Przecież nie będę dyskutował z #Arcadio u mnie, bo Mu się rejestracja na disqus nie udała, co oczywiście zwalił na naszą krnąbrność i zaprzaństwo :)

cezary692
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 wrz 2017, 11:09

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: cezary692 » wt 26 wrz 2017, 21:10

Oglądałem ostatnio kilka filmików o metalach ziem rzadkich.
Np wg tego "łysego gościa w okularach"
https://www.youtube.com/watch?v=CkTba4fJW80
....fizyczne metale z tej kategorii są po wzrostach ponad 100 % a ETF spadł w tym czasie 80 %. Podobnie jak ze złotem manipulują papierkami.
Tak się zastanawiam co by nie kupić lit lub remx ale w kontekście manipulacji ETF-ami zgłupiałem. Ponadto te ETF-y mają tyle wspólnego z REE co z zeszłorocznym śniegiem. Niestety za malutki jestem żeby kupić w fizyku.
Co sądzicie?

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » wt 26 wrz 2017, 23:51

cezary692 pisze:
wt 26 wrz 2017, 21:10
Niestety za malutki jestem żeby kupić w fizyku.
Co sądzicie?
to temat trudny, bo po co ci taki fizyk? co będziesz z niego robił?
#3r3 pewnie tam by coś pospawał itp ale tobie na inwestycje? VAt, inne opłaty , przechowywanie, biurwa , same problemy.

Złudzeniem jest że metale rzadkie mogą być bardzo drogie. Tzn będą ale da wybranych.
Recesja idzie a z nią wszystko tanieje.
3r3 pisze:
wt 26 wrz 2017, 19:02
Ja się zastanawiam skąd się biorą ujemne salda jeśli to tak działa (teoretycznie) bo praktyka jest taka, że to potrafi nie zniknąć.
Jak zaczniesz się rozpisywać o kruczkach w lewarowaniu tego to zaczną wychodzić piękne krzaczki.
ujemne salda rodzą się kiedy broker nie zdarzy ci zamknąć pozycji w czasie, czyli zależą od dynamiki ruchu na instrumencie, i tyle.
#arcadio kiedyś napisał na
http://www.bogaty.men/listaat/
jak on działa z lewarami i bardzo racjonalną stosuje taktykę
cezary692 pisze:
wt 26 wrz 2017, 17:34
Jeżeli napiszesz o tym to byłoby dobre dopełnienie lansowanej przez tradera21 koncepcji ETF-owego nisko kosztowego inwestowania w tanie rynki.
.
ja nie pisze o inwestycjach bo taką mamy dżentelmeńską umowę. Ja piszę o finansach, jak narazie. , macro itp
Inwestycje mamy w klubie listaAT, a dla początkujących i uczących sie jest forum
viewforum.php?f=32
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » wt 26 wrz 2017, 23:58

Turysta pisze:
pn 25 wrz 2017, 14:28
A dlaczego ECB jest na minusie?
Ciężko o takie dane, ja przynajmniej nie mam, ale znaczy to tyle że komuś grosz wiszą. ten cały TARGET2 to fatamorgana.

Dobra analiza o TARGET2 to
https://ftalphaville.ft.com/2017/09/14/ ... nt-add-up/
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Krzysztof Wojczal
Student
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 wrz 2017, 17:00

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Krzysztof Wojczal » śr 27 wrz 2017, 00:56

bmen pisze:
wt 26 wrz 2017, 23:51
cezary692 pisze:
wt 26 wrz 2017, 21:10
Niestety za malutki jestem żeby kupić w fizyku.
Co sądzicie?
to temat trudny, bo po co ci taki fizyk? co będziesz z niego robił?
#3r3 pewnie tam by coś pospawał itp ale tobie na inwestycje? VAt, inne opłaty , przechowywanie, biurwa , same problemy.

Złudzeniem jest że metale rzadkie mogą być bardzo drogie. Tzn będą ale da wybranych.
Recesja idzie a z nią wszystko tanieje.
3r3 pisze:
wt 26 wrz 2017, 19:02
Ja się zastanawiam skąd się biorą ujemne salda jeśli to tak działa (teoretycznie) bo praktyka jest taka, że to potrafi nie zniknąć.
Jak zaczniesz się rozpisywać o kruczkach w lewarowaniu tego to zaczną wychodzić piękne krzaczki.
ujemne salda rodzą się kiedy broker nie zdarzy ci zamknąć pozycji w czasie, czyli zależą od dynamiki ruchu na instrumencie, i tyle.
#arcadio kiedyś napisał na
http://www.bogaty.men/listaat/
jak on działa z lewarami i bardzo racjonalną stosuje taktykę
cezary692 pisze:
wt 26 wrz 2017, 17:34
Jeżeli napiszesz o tym to byłoby dobre dopełnienie lansowanej przez tradera21 koncepcji ETF-owego nisko kosztowego inwestowania w tanie rynki.
.
ja nie pisze o inwestycjach bo taką mamy dżentelmeńską umowę. Ja piszę o finansach, jak narazie. , macro itp
Inwestycje mamy w klubie listaAT, a dla początkujących i uczących sie jest forum
viewforum.php?f=32
Panowie robicie tutaj offtop :P Pokasuje poprzenosze i dam bana :tong Tutaj linkujemy :P

Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Turysta » śr 27 wrz 2017, 12:22

3r3 pisze:
sob 23 wrz 2017, 22:09
Turysta pisze:
sob 23 wrz 2017, 21:34
(...)
To jakiego „Czarnego Łabędzia” widzicie na horyzoncie?
Państwo za łabędzia zrobią, albo średnie południowe zadłużone, albo jakieś na nieruchach pod emerytury (Szwajcaria, Szwecja, może Luksemburg).
Grecja próbuje zbankrutować już ponad 5 lat i jakoś jej nie wychodzi. Może w końcu Włochom się uda, albo Hiszpanii po rozpadzie.
A zanim fundusze emerytalne się wyłożą najpierw musi dojść do spadków na giełdach, a więc to nie one będą „Czarnym Łabędziem”.

Szwajcarzy to „Safe Haven”. Więc nie widzę ich w roli „Czarnego Łabędzia” to się nie klei. Aczkolwiek SNB posiada ponad 85 miliardów amerykańskich akcji, więc mają duże możliwości wpłynięcia na giełdy. Tak jak wspominałem w sierpniu tutaj viewtopic.php?f=32&t=29#p607 nadal nurtuje mnie pytanie co oni z tym zrobią?
Czy przypadkiem nie są tylko słupem Fed-u i w odpowiednim momencie przejmie to Exchange Stabilization Fund lub podobne dziwo?

Szwecja jest na „uboczu” świata i tam sobie dryfuje w dół. Cokolwiek by się u nich działo nie uderza w UE i Rosję na tyle silnie, aby wywołać kryzys. A Nachodźcy z Azji i Afryki zanim doszli do Szwecji już przeszli przez UE lub Rosję. A dla USA i Chin, Szwecja w ogóle się nie liczy.

Natomiast warto zwrócić uwagę na Chiny. W 2015 pękła bańka na ich giełdzie i kapitał częściowo przeniósł się na rynek nieruchomości, pompując bańkę tam jeszcze bardziej. Ona może dojrzeć prędzej niż ta na S&P.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/bialek- ... 19672.html

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: 3r3 » śr 27 wrz 2017, 17:00

@Turysta ja to widzę tak, że wykręcą inflację na poziomie nastu procent rzeczywistą, być może nawet 20-30% przez pierwszy rok, zrobią dodruk i podniosą stopy procentowe w kosmos. Ponieważ jest bańka na wszystkim nie będzie do czego uciekać, więc rozliczenie wróci do aktywów materialnych, które z przyczyn obiektywnych (obciążenia fiskalne) będą gwałtownie wyprzedawane. Długi się w takiej sytuacji anuluje specustawami, znacjonalizuje co nie korporacyjne, korporacje zrówna w sądach z państwami, ludzi uspokoi rozdawnictwem mieszkań na jakie i tak są zadłużeni pod zastaw wpływów podatkowych (uspołecznienie strat), pozakazuje się wszystkim samochodów, złota, wybrańcy dostaną elektryki i będzie spokój. Nie wiem czy w takim bałaganie ktoś w ogóle zdąży skutecznie wyjść z propozycją że trzeba by kogoś na latarni obwiesić zanim kurz opadnie.
A to wszystko to się może stać tak bez powodu, bo do tego nie trzeba żadnego spisku, to są logiczne konsekwencje następujących po sobie rozwiązań problemów jakie dopadną społeczeństwo.

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » czw 28 wrz 2017, 05:01

@3r3
Miałem kiedyś podobne przemyślenia.
tzn cały czas myślę że tak jak piszesz zastąpi zamordyzm i KOMUNO WRÓĆ ale co do inflacji to zmieniłem zdanie.
Problem z CPI jest taki że nie mogą go wywołać z prostego powodu. kasa nie trafia do biedoty :mar , tylko do tego pare% a tamci napędzają CPi na rzeczach niepodstawowych i giełdach. popatrz na maista gdzie żyją bogaci typu Londyn, NY, Geneva. Tam ceny ciągle rosną, sklepów luksusowych mnóstwo i ostro prosperuja. Ilość Lamborghini w Miami zamija oczy, Jachty w Monako są dłuższe niż wille nowo-bogackich w PL :!
Do giełd dołączyła spekulacja i element żyjący z lewarowanego investingu i balanga trwa.
pytanie jest jak długo? i z tym pytaniem sie zmagamy bo z reszta wiemy jak się to potoczy.
masowe eksmisje, wojny uliczne, brak emerytur, światowy socjalizm w wersji KOMBO.
bogaci sobie poradzą bo od dawna wiedzą jak to działa i mają swoje wyspy TRUSTY, innych bankierów i ciekawy instrumenty.

jakby chcieli inflacje cen wywołąć to bardzo prosto. wystarczy od jutra zrobić podatki na ZERO i mamy szał, a że społeczeństwo jest ostro konsumpcyjne na zachodzie tak więc masz 20% CPI w rok mozę dwa lata, bo to też tak szybko nie rośnie.
Chyba że wyjdzie Nowy Obabmo i powie że za tydz waluta warta 1/5. Taki nowy Gomulka by napędził koło do czerwoności :omg

----------
ciekawy paragraf o ETF
Exchange-traded funds (ETFs) were a great idea. They allowed investors diversified exposure to a number of markets for minimal fees.

Today, ETFs account for more than 23% of all U.S. trading volume with a total market value of more than $3 trillion. And the global ETF market is forecasted to hit $25 trillion by 2025.

Yes, ETFs allow investors to diversify into lots of markets for a little bit of money. But ETFs allocate money without consideration of value. And what happens when everyone rushes for the exits?
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Almanzor » czw 28 wrz 2017, 21:03

http://appfunds.blogspot.com/2017/08/il ... -2017.html Znalazłem ciekawą stronkę, gdzie ktoś się napracował i zestawienia coroczne wynagrodzeń są robione z faktycznych informacji jakimi dzielą się ludzie. Wygląda wiarygodnie, zresztą sami ocenicie.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

cezary692
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 wrz 2017, 11:09

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: cezary692 » sob 30 wrz 2017, 09:23


bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » sob 30 wrz 2017, 16:33

cezary692 pisze:
sob 30 wrz 2017, 09:23
http://www.zerohedge.com/news/2017-09-2 ... h-november
Co jakiś czas tak jest, byle zagrożenie GEO i złoto rośnie,
ale popatrz też na COT, też rośnie. Ciekawa relacja nie?

Obrazek

albo

Obrazek

Goldbugów ci dużo. U IT21 zdominowali lat temu 2-3 całe forum, wyganiając element racjonalny.

Złoto będzie dopiero w cenie jak ludziki z ulicy stracą zaufanie do waluty i zarządów, a na to musimy jeszcze chwile poczekać.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » sob 30 wrz 2017, 16:54

@cezary692
pytałeś u IT21 co jak nie ETF.

Wszelakie aktywa które są bezpośrednie będą bezpośrednie. Wszelakie fundy to inwestowanie pośrednie, i tu masz poważne i niepoważne rzeczy, ale to wymaga pewnego doświadczenia jak je oceniać i wybierać.

Problem z ETF jest taki że ludziki kupują nie rozumiejąc tak naprawdę co, bo im się wydaje ze kupują cześć np akcji z portfela.
a to nie prawda, bo kupują jednostki udziałowe w fundzie.
Problemy się zaczynają kiedy na rynku zaczyna się robić problem z Liquidity i właśnie te dwa art co ci pokazałem ci w tych 2 art o flash-crash.

mam 100% pewności że na ETF wystąpi potężny problem z liquidity, dlatego jak wybierasz to popatrz jaki tam volume itp, kto duży tam ma duże ilości jednostek,
bo oni mogą pojść do ETF i zrobić redemption a ty raczej nie :freeze
Oni mogą :run a ty nie.

Ostatnimi czasy widziałem kilka ciekawych raportów o risk-reward i zagrożnieniach na ETF.
Wielu poważnych ludzików to już od dawna pisze że ETF-mania będzie się odbijać czkawką przez długie lata.
Pożyjemy zobaczymy, ale na to wygląda.

FED zaczyna zaciskać, powolutku ale zaciskać a to z czasem będzie cisnąć liquidity, którego i tak jest mnóstwo więc raczej strusia nie przestraszą.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Turysta » ndz 01 paź 2017, 20:27

Dzisiaj wybory w Hiszpanii. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę, że w Hiszpanii jeszcze nie została rozwiązana bańka mieszkaniowa z 2007, a aktualnie doszła im bańka turystyczna. Co spowodowało, że w lipcu (rok do roku) czynsze w Barcelonie urosły o 15%, a płace praktycznie stoją w miejscu. Nasila się agresja w wobec turystów. A to właśnie spokój w Hiszpanii i wzrost zagrożeń geopolitycznych w innych krajach spowodował bum w turystyce.
https://wolfstreet.com/2017/08/13/spain ... to-wobble/

A po Banco Popular następne banki hiszpańskie ujawniają swoje problemy pomimo tanich kredytów z EBC. https://wolfstreet.com/2017/09/10/next- ... liderbank/

ECB Wants to Weed Out Smaller Banks to Cut Competition https://wolfstreet.com/2017/09/29/the-e ... ler-banks/

Grek Zorba
Uczeń
Posty: 2
Rejestracja: ndz 01 paź 2017, 13:16

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Grek Zorba » ndz 01 paź 2017, 20:40

Jako że to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich. Poniższa analizę publikuję w ramach rekrutacji do listy AT, bowiem lista PT do której należałem wymarła.

Na platynie mamy obecnie dość ciekawą sytuację:
Obrazek

Cena zbliża się do silnego wsparcia w okolicach 900 usd/oz. Dodatkowo RSI sugeruje wyprzedanie.

Na korzyść byków przemawia również wysoki współczynnik xau/xpt:
Obrazek
https://stooq.pl/q/?s=xauxpt&c=3y&t=l&a=ln&b=1

Nie liczyłbym na jakąś stałą zmianę trendu, jako że platyna ma zastosowanie głównie w motoryzacji, a ze wszystkich stron lansuje się EV. Jednakże po takich spadkach przydałoby się chociaż odreagowanie.

Na wzrost notowań można zagrać poprzez etf PPLT lub z mocnym lewarem poprzez spółkę mocno skolerowaną z notowaniami tego metalu:
Obrazek
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=SBGL&p ... 4758243232

Sibanye Gold, bo o tej spółce mowa mimo nazwy zajmuje się głównie wydobyciem platyny i palladu i prezentuje się również przyzwoicie od strony fundamentalnej: PB: 0,93 Forward PE 8,10, dywidenda rzekomo 9,42%.
Jest to zagrywka raczej spekulacyjna z horyzontem czasowym ok. 1-2 msc. Cała analiza się zdeaktualizuje, jeśli zostanie przełamane wsparcie 900 usd/oz. Potencjalny zysk to ok. 10% w przypadku PPLT oraz nawet 50% dla SBGL zakładając, że notowania powrócą w rejony 1000 na xptusd.

Co o tym myślicie?

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pn 02 paź 2017, 14:34

GDP w Europie
Obrazek

pomyśleć co by się działo jakby Bawaria chciała secesji od germana
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pn 02 paź 2017, 16:28

na hiszpankach się robi ciekawie
Obrazek

ciekawe kiedy ECB wejdzie do akcji?
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Barrog
Uczeń
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 paź 2017, 20:16

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Barrog » pn 02 paź 2017, 20:24

Czas na short na IWC?


british_summer
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: czw 24 sie 2017, 23:34

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: british_summer » pn 02 paź 2017, 22:49

@Grek Zorba
Ostatnio sprawdzalem sobie COT report na glownych surowcach i ponizej dla platyny ladnie sie zgadza: Commercials (na czerwono fala na samym dole) im nizej, to cena spada, teraz juz wychodzimy z dolka, ale poprzednio cena platyny jeszcze ciagle spadala gdy falka wychodzila z dolka, wiec moze i jeszcze dalsze spadki przed nami.
Jak pewnie wiesz, wspominalem wczesniej tez o spolce PLG. Tutaj to juz w ogole mamy ostatnimi czasy ogromne spadki. Ale i PLG i SBGL sa z RPA a tam ostatnio sie dzialo z wlasnoscia rasowa, wiec i to jest juz wliczone w zanizone ceny, wiec moze i jest okazja teraz. Podobnie ze zlotem z RPA jest spolka HMY, rowniez ciagle dobra wycena.
Załączniki
PLG.png
PLG
PLG.png (149.29 KiB) Przejrzano 42611 razy
Cot.png
COT platyna
Cot.png (124.48 KiB) Przejrzano 42611 razy

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » wt 03 paź 2017, 01:47

dobra grafika pokazująca zę coś jest nie tak
Obrazek

czuli albo nasdaq zrobi korekte do 2000 albo? albo mamy 20bilionów usd do odpisu :omg
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Barrog
Uczeń
Posty: 6
Rejestracja: pn 02 paź 2017, 20:16

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Barrog » śr 04 paź 2017, 12:31

@british_summer

Z PLG to bym uwazal. Generalnie wycena mocno spada za sprawa kiepskiego management (https://seekingalpha.com/article/410444 ... -investors).

Porownanie platyny do PLG na przestrzeni roku. Mysle, ze wykres mowi sam za siebie :shock:



Platyna za to ma calkiem fajne perspektywy na odbicie.


Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Turysta » czw 05 paź 2017, 18:13

Katalońskie obligacje ładnie poszły do góry.
Obrazek

Spanish Banks Hit Panic Button As Independence Odds Soar But 'Stall' Rumor Sparks Buying-Panic http://www.zerohedge.com/news/2017-10-0 ... -odds-soar
Obrazek

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pt 06 paź 2017, 14:49

Peru ETF na linii oporu

Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pt 06 paź 2017, 17:36

@McKinsey przedstawił ciekawą grafike płac w różnych sektorach.
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » sob 07 paź 2017, 12:40

tymczasem rynek w Argentynie pnie ostro
Obrazek

pomyśleć też te 100y poszły jak świeże bułeczki :omg
wycena ryzyka zniknęła całkowicie.
Low-Volalility Trap odbiję się potężną czkawką i :run
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Turysta » sob 07 paź 2017, 14:33

bmen pisze:
sob 07 paź 2017, 12:40
pomyśleć też te 100y poszły jak świeże bułeczki :omg
wycena ryzyka zniknęła całkowicie.
Low-Volalility Trap odbiję się potężną czkawką i :run
Fajnie to tłumaczy Howard Marks w linku, który dzisiaj podrzuciłeś. «Nobody knows what will happen» https://www.fuw.ch/article/nobody-knows ... ll-happen/
"These deals are all indicative of the mindless shouldering of risk that arises when investors are eager to put money to work. They do it because the alternative, cash, is so unattractive."
"Pension funds in the US need 7.5%. What should they buy?"
..."this country defaulted five times in the past 100 years. So would you buy Argentina’s debt for the next 100 hundred years?"


U Tradera21 zadałeś ciekwe pytania odnośnie dolara. Gdzie i kiedy można się spodziwać odpowiedzi na nie??????
Wspomniałeś o "re-engineering the dollar concept". Czy to ten dokument miałeś na myśli? https://philosophyofmetrics.com/wp-cont ... Dollar.pdf

Obrazek
Powyższa grafika przedstawia najbardziej zaludnione kraje. Ciekawe w jaki sposób będzie ograniczona poplucja Indii? Czy za pomocą szczepionek jak w Kenii? http://gosc.pl/doc/2297468.Szczepionka-bezplodnosci

Turysta
Licencjat
Posty: 117
Rejestracja: pn 05 cze 2017, 16:41

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Turysta » sob 07 paź 2017, 21:48

Proposed Generation Additions and Retirements by September 2020
```````````````````````````````````````Additions```````````````````````````````Retirements
Primary Fuel Type```No. Of Units`````Installed Capacity (MW)``````No. of Units``````Installed Capacity(MW)
Coal```````````````````4````````````````1,927````````````````````68```````````````````16,260
Natural`Gas```````````383``````````````93,290````````````````````97````````````````````9,371
Nuclear`````````````````4```````````````3,243`````````````````````7````````````````````6,408
Oil````````````````````31`````````````````74`````````````````````27``````````````````````550
Water````````````````266``````````````12,863`````````````````````22`````````````````````823
Wind`````````````````463``````````````75,557``````````````````````2``````````````````````52
Biomass```````````````79`````````````````936``````````````````````8``````````````````````15
Geothermal`Steam``````31```````````````1,553``````````````````````0```````````````````````0
Solar````````````````1,892`````````````43,574``````````````````````0```````````````````````0
Waste`Heat`````````````9`````````````````236`````````````````````0```````````````````````0
Other`*````````````````41`````````````````363`````````````````````0```````````````````````0
Total```````````````3,203``````````````234,289```````````````````231``````````````````33,479
https://www.ferc.gov/legal/staff-report ... ucture.pdf


"The US Department of Energy has told the Federal Energy Regulatory Commission (FERC) that it should ensure reliable power input to grids by making rules to reward plants which produce that. In effect, it aims to boost dispatchable capacity from coal and nuclear power plants"...
"Small modular reactors push forward on US and UK fronts"
http://www.world-nuclear.org/our-associ ... gests.aspx

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » ndz 08 paź 2017, 20:19

Turysta pisze:
sob 07 paź 2017, 21:48
U Tradera21 zadałeś ciekwe pytania odnośnie dolara. Gdzie i kiedy można się spodziwać odpowiedzi na nie??????
Wspomniałeś o "re-engineering the dollar concept". Czy to ten dokument miałeś na myśli? https://philosophyofmetrics.com/wp-cont ... Dollar.pdf
Nie widziałem tego DOC ale przyjrzę mu się. Jest kilku analityków którzy o tym piszą, ale to bardzo rzadki temat i bardzo wolno się zbiera info.
Nie wiem kiedy się do tego w całości odniosę ale chyba raczej po kawałkach.
Kończe włąśnie Update do Sytemy Monetarne - PetroDolar gdzie zahaczę o USD i złotego RMB,
pewnym pan pisze Systemy Monetarne - SDR , ale nie wiem kiedy on będzie
i mam(y) w planach całą serię o Systemach Monetarnych ,włączając zarys historyczny, po czym przejdziemy do Krypto- Swiata, bo wygląda na to że te oba światy się połączą i to już nie długo.
problem jest taki że bardzo trudno to opisać w prostym języku.
pzdr
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

british_summer
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: czw 24 sie 2017, 23:34

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: british_summer » wt 10 paź 2017, 12:57

Pare wykresow na ktore sie natknalem przegladajac raport IMF o Polsce:

Nie za dobrze wróży
1.png
1.png (24.35 KiB) Przejrzano 42127 razy

IMF w oficjalnych statystykach bierze ukraincow pod uwage, wiec wszyscy tam dobrze wiedza ilu ich mamy
2.png
2.png (19.61 KiB) Przejrzano 42127 razy
3.png
3.png (29.46 KiB) Przejrzano 42127 razy

british_summer
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: czw 24 sie 2017, 23:34

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: british_summer » wt 10 paź 2017, 13:01

Target inflacji jeszcze nie osiagniety, wiec chyba ciagle do gory z cenami
4.png
4.png (26.18 KiB) Przejrzano 42127 razy
Wzrost prawie dwukrotny na przestrzeni 3 lat
5.png
5.png (74.12 KiB) Przejrzano 42127 razy
Rozne scenariusze, ale kazdy niewesoly
6.png
6.png (58.72 KiB) Przejrzano 42127 razy

Grek Zorba
Uczeń
Posty: 2
Rejestracja: ndz 01 paź 2017, 13:16

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: Grek Zorba » śr 11 paź 2017, 20:34

Poniżej kolejna analiza w celu rekrutacji do listy AT:

Cena spot uranu uklepuje piękną bazę pod wybicie:
Obrazek
https://www.tradingview.com/x/rtW3qT7v/

Podobna sytuacja do aktualnej miała miejsce między majem, a sierpniem 2014 i poprzedzała spory wystrzał ceny uranu.

Zachęcająco od strony technicznej wygląda etf URA:
Obrazek
https://www.tradingview.com/x/g7LpGRRN/

RSI poniżej 30, wycena zbliża się do obszaru dość silnego wsparcia.

Ponadto zauważyłem (chociaż to pewnie już naciągana teoria) pewną sezonowość na wykresie URA, która by wskazywała że kurs jest w lokalnym dołku i czeka go wybicie:
Obrazek
https://www.tradingview.com/x/96ZUKBWo/

Od strony fundamentalnej sytuacja jest mieszana. Z jednej strony kopalnie jadą na stratach spowodowanych niską wycenu uranu, co powoduje niekorzystne wskaźniki.
Z drugiej strony negatywny trend spowodowany Fukuszimą zdaje się odwracać, wznawiane są działania reaktorów i budowane kolejne. W Kazachstanie (największym producencie uranu) zmniejszono wydobycie. Na świecie stale rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną (i będzie rosło jeśli na ulice wyjadą elektryki). Nawet jeśli powstanie lepsza technologia, jak np. tor to miną dekady zanim zostaną zbudowane nowe elektrownie, więc na chwilę obecną atom jest najlepszym źródłem energii. Na zabawy w energetykę odnawialną nie każdego stać i nie każdy ma warunki.

Chętnie poczytam wasze opinie na ten temat.

cezary692
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 wrz 2017, 11:09

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: cezary692 » śr 11 paź 2017, 22:30

Nie jestem obiektywny bo mam i ccj i ura ale....
1. Jak spadnie dokupię
2. Elektryki to długi horyzot, jak uran będzie tak długo bujał się na dnie to wyczyści jeszcze więcej niecierpliwych a i tak ich już mało
3. Daje mi odwrotną korelację do wydmuszek w innych aktywach

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » czw 12 paź 2017, 16:03

BOJ zaczął mniej kupować? to może być ciekawe
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pt 13 paź 2017, 17:24

wykres sam za siebie mówi :omg
Czkawka może byś tak silna że :kiler pacjenta
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pt 13 paź 2017, 17:29

Chinskei RMB ze zwrotami. Ciekawe do ile zdewaluuja jak bańka długu 34 + 37 biliona USD pęknie?
Obrazek
Widzi ktoś jakieś wyjście z sytuaji?
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » sob 14 paź 2017, 10:41

Co tam w bondach w kraju środka
Obrazek
będzie zaciskanie kredytu?
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » pn 16 paź 2017, 14:22

Berman tak widzi gas i węgiel dla elektrowni
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » wt 17 paź 2017, 07:49

wg Zasada Taylora, nowego kandydata na szefa FED obecny % ba fed funds powinien być 5.7%.
Przy takim % demolka całkowita świata :kibel odbyła by się w miesiąc
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » wt 17 paź 2017, 08:13

historia 5000 lat stóp procentowych
http://www.businessinsider.com/chart-50 ... &IR=T&IR=T
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoGraf - Tydzień 1- X / 2017

Post autor: bmen » śr 18 paź 2017, 09:26

Chiny maja 15% deficytu fiskalnego
Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Zablokowany