1.2 - Pracownia kreskowa

Wstęp i Założenia Analizy Technicznej Giełdowe ABC, czyli co to jest AT i dlaczego czasami działa?
Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

1.2 - Pracownia kreskowa

Post autor: Enemy » ndz 26 kwie 2020, 22:59

W tym wątku dzielić będziemy się kreskową techniczną pracą, dotyczącą zagadnienia omawianego w unicie. Tutaj każdy ze studentów zobowiązany jest przedstawić swoje "kreski" dotyczące tematu omawianego wraz z opisem, a reszta ocenia poprawność i zastosowanie techniki.

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: 1.2 - Pracownia kreskowa

Post autor: Enemy » śr 06 maja 2020, 09:44

Obrazek

Wziąłem na warsztat ETH/USD żeby poszukać trendów, choć powiem wam szczerze że te wręcz są podręcznikowe na GBP/USD za kilka ostatnich lat :)

No więc co zrobiłem:
- spróbowałem ustalić najpierw trend w ostatnim czasie Styczeń-MajJ 2020. Jak się przyjrzeć to idzie on zygzakiem, choć małym, więc wszystko się zgadzałoby
- potem oddaliłem i spróbowałem znaleźć trójkąt. Wyrysowałem go niby opierając się na linii dołków i ich szczytach dołkach ostatnich zagęszczeń. Prymitywne to to, bo nie wiem czy używać do takiego kreskowego rysowania szczytów i dołków dziennych czy poziomów otwarcia/zamknięcia. Może ktoś pomoże.
- Oczywiście zapomniałem zaznaczyć, jak idzie z tych 2 ostatnich szczytów cenowych linia oporu. Zobaczyłem to potem. No i widać że ETH wchodzi w poziom zagęszczenia i silnych oporów.
- złapałem się na tym, że podświadomie szukałem potwierdzenia mojej tezy, że teraz mamy poziom oporu na ETH

Ale dodatkowo zacząłem obserwowwać ruchy dzienne i powiem szczerze że ten młotek z 4 maja dzienny, gdzie była presja sprzedażowa i wrócił do góry wygląda bardzo optymistycznie.

smutne_oczy
Uczeń
Posty: 8
Rejestracja: pt 06 lip 2018, 16:10

Re: 1.2 - Pracownia kreskowa

Post autor: smutne_oczy » czw 07 maja 2020, 12:48

AT to dla mnie cały czas czarna magia, dlatego mam kilka głupich pytań:
1. Na jakiej podstawie wybierasz przedział czasowy na wykresie(rok, 5lat, miesiąc)? Jakie to ma znaczenie?
2. I tu podobnne pytanie tylko o przedział czasu na słupkach? Chodzi mi o to czy wykres 1h, 2h czy 1D itd.

obloox1
Uczeń
Posty: 3
Rejestracja: sob 25 kwie 2020, 01:37

Re: 1.2 - Pracownia kreskowa

Post autor: obloox1 » czw 07 maja 2020, 14:39

@smutne_oczy
przedział czasowy wybierasz pod czas jaki chcesz trzymac pozycje. i tak np daytraderzy rysują linie trendu, oporu itp w przedziale kilku dni i na swieczkach 5 min czy 15 min, jak chcesz trzymac np rok to robisz to samo ale na swieczkach dniowych i okresie np:1,2,3 lata. A jak chcesz trzymac długoterminowo to analizujesz swieczki tygodniowe a okres w kilkunastu latach

admin
Site Admin
Posty: 118
Rejestracja: pt 07 kwie 2017, 15:44

Re: 1.2 - Pracownia kreskowa

Post autor: admin » sob 09 maja 2020, 10:06

Drodzy Userzy.

Proponuję się zapoznać (i stosować ) do zaistniałej już struktury, która została zaimplementowana na potrzeby warsztatów AT.

W kwestii przypomnienia, jest jak poniżej, i będzie to pilnowane, a nie słuchających się ....

Akademia podzielona jest na moduły, wy-listowane (i aktualizowane jeżeli taka potrzeba) w
https://www.bogaty.men/forum/viewtopic.php?f=64&t=262

Każdy z UNIT został podzielony na część EDU (cz.1.0), gdzie my organizatorzy wrzucają swoje materiały edukacyjne( głównie po eng), po czym każdy z userów dodaje swoje dobre materiały (które ma) albo robi szybki research i już ma.

cześć TEORIA (cz.1.1) to miejsce gdzie my inicjujemy dyskusję teoretyczną nad tematem, przykładowo w postaci pytać na które musimy sobie jako grupa odpowiedzieć aby rozumieć pragmatyczne aspekty,

Kod: Zaznacz cały

Co to, Po co, Zalety i Wady, Kiedy działa a kiedy nie działa, itp. 
Bez zrozumienia zagadnienia nie da się tego praktycznie stosować.

część PRAKTYKA (cz.1.2) to miejsce gdzie prezentujemy swoje wypociny praktyczne, (ale tylko z danego zagadnienia), które aktualnie jest na warsztacie.

Całościowe wypociny ( czyli wszystko co było, albo się chce na kresce AT) wrzucamy do MORTAL KOMBAT.
https://www.bogaty.men/forum/viewforum.php?f=65

Skakanie z kwiatka na kwiatek (które tutaj się zaczyna kiełkować) skończy się szybkim końcem warsztatów, bo wygeneruje wielki chaos. Dlatego trzymamy się tematyki, a z czasem będzie i to o co pytacie bo program jest bardzo obszerny.

Z tego powodu zostało to podzielone na UNITY, a każdy z nich na części EDU, TEORIA,i PRAKTYKA.

I jeszcze jedno najważniejsze.
Jeżeli nie będzie chęci prac z waszej strony to one umrą, a my organizatorzy nie będziemy otwierali nowych UNIT dopóki nie zakończy się praca nad rozpoczętym. Jak sens zaczynać walkę na wielu frontach?

Bez zrozumienia podstaw wasza czas i wysiałek może być marnowany.

PROPONUJĘ więc wejść na cz.1.2 i rozpocząć praktyczną dyskusję i zacząć odpowiadać na pytania które już tam są.
https://www.bogaty.men/forum/viewtopic.php?f=72&t=305


W UNIT1 - INTRODUTION nie ma części 1.2 bo nie ma co rysować.

Topic ogłaszam za zamknięty, a wszyscy przenoszą się na cz.1.1 gdzie dyskutujemy co to AT.


Pzdr,
B.

Zablokowany