MK Lipiec 2019

Z pola bitwy - analizy i przemiał pozycji traderów i spekulantów
admin
Site Admin

MK Lipiec 2019

Post autor: admin » wt 16 lip 2019, 23:00

MORTAL KOMBAT AT to sekcja przeznaczona do żywej dyskusji na temat inwestycji, tradingu itp.
Masz ciekawe kreski, dobrą analizę czegoś, chciałeś podyskutować strategię itp

Przykładowa analiza AT

Obrazek

Przykładowe Video

https://www.youtube.com/watch?v=lWpAU-mfibY

admin
Site Admin

Re: MK Lipiec 2019

Post autor: admin » ndz 28 lip 2019, 14:37

przeniesione z Linkchat

CaesarGREG July 28, 2019 @13:48
Jezeli bmen niema nic przeciwko chcialem dopytac kolege @Arcaio, o pewne kwestie dot inwestowania,
doszedlem do wniosku zanim zapisze sie na kreskowego bohatera to chyba potrzebuje uzupelnic analize fundamentalna, bo mam problem z wlasciwym zrozumieniem co @arcadio napisal, domyslam sie tylko:) bylbym wdzieczny o nakierunkowanie czego szukac, albo co doczytac.

@Arcadio
“Ja patrzę głównie na dynamikę wzrostu przychodów i porównuję z dynamiką zadłużania .
Ważny jest też roi, roe, roa ale wszystko w odniesieniu do osi czasu.
Kupując akcje mamy kupić przyszła wartośc którą musimy sami wyestymowac bo to co znane jest już w cenach a nam przecież chodzi o rozegranie przyszłości. ”

Nie jestem pewien czy czuje dobrze bluesa, nie rozumiem co miales na mysli przez dynamike:)
“Ja patrzę głównie na dynamikę wzrostu przychodów i porównuję z dynamiką zadłużania .”

1.Na chlopski rozum przychod powinien rosnac szybciej od zadluzenia,ale zaraz to zdanie nie koniecznie musi byc prawdziwe gdyz przychod moze rosnac szybciej od zadluzenia ale zysk netto niekoniecznie i firma moze nie byc w stanie poprawic zysk netto np ze wzgledu na wyokie koszty stale.

2. znalazlem taki wzor
wskaźnik dynamiki sprzedaży = przychody ze sprzedaży rozpatrywanego okresu x 100 / przychody ze sprzedaży poprzedniego okresu.

Zaluzmy Firma X ma w
1 kwartale +30% przychod +20%zysk netto +10% zadluzenia (wyglada niezle , firma dobrze wykorzystuje zadluzenie)
2 kwartale +25% przychod +18%zysk netto +12@zadluzenia (wciaz wyglada niezle przychod nam duzo szybciej przyrasta od dlugu, ale dynamika spada, to co powinienem sie pozbyc akcji?)

A teraz przejdzmy do obu przypadkow w obu kwartalach wzrosl zysk netto, rosnie nam kapital wlasny i z kazdym kolejnym kwartalem beda nam spadac ROA i ROE bo kapital wlasny bedzie rosl, dlatego na chlopski rozum dobrze szukac firm placacych male dywidendy albo wcale a mimo to
utrzymujace ROA ROE na tym samym poziomie, to znaczy ze na wieksza ilosc kapitalu potrafia wygenerowac wieksze zyski:) tak zwane spolki w fazie rozwoju caly zysk reinwestujace.(dobrze tez jak ROE i ROA sa rowne brak dlugu, albo blisko siebie). Ale zaraz zaraz , prowadzilem kiedys biznes (maly) i wiem jako mikro przedsiebiorca ,ze w pewnym momencie dochodzi sie do sciany, nie mozna w nieskonczonosc byc spolka prowzrostowa i wiecznie w dwucyfrowym tempie zwiekszac przychodu^^ Inny problem to taki jak odczytywac sytuacje gdy spolka wyplaca dywidende > tym samym zmniejsza kapital wlasny , i wskazniki ROE i ROA sie pudruja wygladaja lepiej mimo ,ze zysk netto nominalnie nie rosnie.

Krytycznie tez pisales o C/Z C/P ,a co kluje mnie w oczy to w ROA i ROE mamy zysk netto latwo manipulowalny:(

W skrocie. Rozumiem ,ze napodstawie histori probujesz odgadnac przyszlosc,ze zarzad powtorzy dobry wynik,bo mial ladna dynamike przyrostu przychodowi maly dlug, ale to nie koniecznie musi sie sprawdzic to historia. Do tej pory bardzo duza wage przywiazywalem do ALtmana sumuje wiele wspolczynnikow jak zadluzeniei mowi jaka jest szansa bankructwa. Generalnie stosowalem metode punktowa, za rozne wspolczynniki jak i branze przydzielalem spolce punkty, tylko wciaz proboje ustalic wlasciwa wage punktow do poszczegolnych wspolczynnikow, dlatego zainteresowala mnie ta dynamika, tez nalezalyby sie za to jakies punkty do ogolnej oceny spolki czy ma trafic do koszyka:) Generalnie jestem Tobie bardzo wdzieczny za ta dynamike bo wydaje sie sensowna, i niewiem kiedy sam bym na to wpadl, ale ni jak historii nie moge powiazac z przyszloscia, najlepiej to wiazanie robil moj nos i chlopski rozum.

Ober
Uczeń

Re: MK Lipiec 2019

Post autor: Ober » wt 30 lip 2019, 21:12

GOLD.
Załączniki
gold.png
gold.png (82.34 KiB) Przejrzano 198 razy

ODPOWIEDZ