Analiza wskaźników giełdowych [AT]

Twoje propozycje tematów i zagadnień do opracowania
sage_slav
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 16:48

Analiza wskaźników giełdowych [AT]

Post autor: sage_slav » śr 20 wrz 2017, 16:11

Cześć wszystkim! :smile

Ogólnie to wpadłem, na pewien temat który mógłby zaciekawić co niektórych czytelników. Jest to opis współczynników giełdowych analizy technicznej:
RSI
STS
MACD
TRIX
Williams
CCI
ROC
ULT
FI
MFI
BOP
EMV

Mógłbym się takiego zadania podjąć, aczkolwiek wątpię w pełną merytoryczność moich wywodów. Ciężko opisywać coś sie się dopiero ugryzło i nawet w żołądku nie było coby potem stwierdzić czy to aby na pewno zdrowe. Obecnie studiuje wskaźnik MACD (RSI i STS już przerobiłem). Co myślicie o takim temacie? Czy warto jest opisywać wszystkie wskaźniki, czy może warto zatrzymac się an paru najważniejszych?

Pozdrawiam

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: Analiza wskaźników giełdowych [AT]

Post autor: bmen » śr 20 wrz 2017, 18:34

Myślę że temat jest ciekawy i warto byłoby go rozwijać, bo to opis strategi walki o grosz.
Ale to musi być raczej wielo-etapowo.
tzn, proponuję tak:
1) najpierw opisujesz teoretycznie i w swoich słowach co to, jak się to je i jak włożyć do strategi walki o pieniądz.
2) zaproponuję chłopakom z listaAT aby przeczytali i dodali od siebie własne praktyczne wnioski itp.
3) wynikowo tworzymy pragmatyczną bibliotekę wskaźników AT, taka biblioteka dla początkujących.
Da początkujących traderów jak znalazł, bo teraz czytają tony ksiązek itp
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

zcedowany
Licealista
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 maja 2017, 20:17

Re: Analiza wskaźników giełdowych [AT]

Post autor: zcedowany » sob 18 lis 2017, 15:51

Tego typu rzeczy powinny być prowadzone. Wszystko co daje możliwie realne sposoby pomnażania kasy są jak najbardziej wg mnie pożądae. A AT takim instrumentem jest. W formie biblioteki jak znalazł .

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: Analiza wskaźników giełdowych [AT]

Post autor: bmen » sob 18 lis 2017, 18:04

Temat wskaźników będzie raczej rozwijany. Jak i analiza AT.
Ale będzie to raczej dla kogoś kto się interesuje i chce też od siebie dać i popracować.
Rozważany wytworzenie czegoś w rodzaju Warsztatów AT tak aby powstało jakaś akademia dla AT.
Będzie to rozwijane w ramach listaAT, http://www.bogaty.men/listaat/

Ale będzie chyba raczej niedostępne dla publiki z prostego powodu. Element FreeRidera nie zasługuje na takową edukację.
Dlatego jeżeli ktoś jest zainteresowany udziałem w takim projekcie to sugeruję aktywność na forum CO KRESKI GADAJĄ viewforum.php?f=32
W tym celu wytworzyłem też Kreskownik AT, http://www.bogaty.men/kreski/ , gdzie można sobie robić kreski AT i je wrzucać co analizy na forum,
jak również notowania LIVE na giełdach, wraz z kalendarzem ekonomicznym
http://www.bogaty.men/kalendarz/
Wiele tam info jest o poważnej sile wagowej, ale jak narazie nie cieszy się to za dużą popularnością.
pzdr
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

ODPOWIEDZ