Prezentacja Zawodnika AT (obowiązkowa)

Uniwersytet Analizy Technicznej
admin
Site Admin

Prezentacja Zawodnika AT (obowiązkowa)

Post autor: admin » wt 16 lip 2019, 12:35

Każdy uczestnik Warsztatów AT zobowiązany jest przestawić się, jak poniżej:
  • UserName
  • Doświadczenie = Ile na rynku teoretycznie (nauka & obserwacja rynków) / praktycznie ( aktywny trading)
  • Zainteresowania = Jakie instrumenty finansowe / Jakie rynki / Jakie indeksy itp.
  • Jakie AT używasz
  • Silne strony = W czym jesteś najlepszy/ W którym temacie Warsztatów mógłbyś pomóc.
Przedstawienie się jest obowiązkowe. Brak przestawienia się oznacza brak chęci przynależności do Warsztatów.
W końcu wypadałoby wiedzieć z kim mamy do czynienia.

Prezentujemy się poniżej.

Admin.

Enemy
Student

Re: Prezentacja Zawodnika AT (obowiązkowa)

Post autor: Enemy » czw 18 lip 2019, 12:40

Username: Enemy

Doswiadczenie:
Nauka i obserwacja rynków ok 3.5 r., praktyczny trading praktycznie nic, tyle na ile pozwala Revolut czyli od czasu do czasu gołe pary walutowe.

Zainteresowania: GBP/USD, commodities, złoto, BTC

Jakie AT używasz: Kreslę bardzo prymitywnie linnie wsparcia i oporu.

Silne Strony: Jestem mianowany wszechwładnym moderatorem, pilnuję aby dyskusja nie zbaczała na temat d... Maryni ani d... Janeczka (w zależnosci od orientacji). Moją bronią jest mój mózg.
Są w arytmetyce, jak mawiał pan Zagłoba, cztery działania. A więc na dzielenie nie przystanę, mnożeniem sam się zajmuję, a odjąć sobie niczego nie pozwolę. Mógłbym ewentualnie coś dla siebie dodać, ale nie wiem czy wam by się to spodobało.

stk
Uczeń

Post autor: stk » pn 22 lip 2019, 21:50

Username: stk
Doswiadczenie: kilka lat nauka & obserwacja rynków, praktyczny trading symbolicznie - kilka działań przez metatrader.
Zainteresowania: gpw, xau, usd
Jakie AT używasz: linie trendu, wsparcia. Przejrzałem kilka książek z biblioteki it21
Silne Strony: w AT nie za bardzo mam silne strony

smutne_oczy
Uczeń

Post autor: smutne_oczy » czw 25 lip 2019, 12:42

UserName- smutne_oczy
Doświadczenie = około 3 lat obserwacji + kilka transakcji na degiro i giełdzie kryptowalut + Revolut i handel walutami na niskich kwotach
Zainteresowania = krypto, surowce i ostatnio gpw
Jakie AT używasz = zerowa znajomość AT, jakieś prymitywne obserwacje wykresu zerkanie na rsi i full stochastic
Silne strony = przeczytanych kilka książek o giełdzie i ekonomii, mógłbym też coś wnieść jeżeli chodzi o psychologię inwestowania okiem laika

locus
Uczeń

Post autor: locus » czw 25 lip 2019, 22:32

UserName - locus

Doświadczenie - od 2013 inwestuje w bitcoina i kryptowaluty. Grałem na wszystkich krypto-giełdach - Cryptsy, Mintpal, Poloniex, Bittrex, Bter, Cryptorush, Binance, Cryptopia, Kucoin, Hitbtc, Bitfinex, Okcoin, Derbit, Bitmex, głównie altcoiny i kontrakty terminowe na bitcoina.

Zainteresowania - znam się na krypto, chętnie zobaczę jak się gra na innych instrumentach

Jakie AT używasz - Model Wyckoffa, Horyzontalne levele wsparcia, Trend-Following SMA 50-100-200 , RSI 4H i 1D, Ichimoku Cloud, Levele Fibonacciego

Silne strony - Obserwowanie stref akumulacji i dystrybucji, Fraktale, Social trading, rozpoznanie jak większość jest nastawiona do rynku. Na początku roku BTC był po 3500 dol, wszyscy wieszczyli 1000 dol, to był sygnał do odwrócenia trendu, 4 miesiące później 12000 dol :mar

nebe25
Uczeń

Post autor: nebe25 » sob 27 lip 2019, 17:02

UserName - Nebe25

Doświadczenie - Małe inwestycje na polskim rynku akcji bardziej w formie spekulacyjnej niż podparte specjalistyczną wiedzą z AT,

Zainteresowania - GPW, Złoto,

Jakie AT używasz - RSI, MACD, Poziomy DiNapolego (amatorsko, jestem na początkowym etapie zgłębiania technik),

Silne strony - Jeśli chodzi o temat warsztatów to ciężko szukać u mnie silnych stron.

wobuz
Uczeń

Post autor: wobuz » ndz 28 lip 2019, 16:34

UserName: wobuz
Doświadczenie: zero na rynku, zero trading, obserwacja rynkow/indeksow od jakichs 10 -15 lat
Zainteresowania: jestem zainteresowany rynkiem zlota, nieruchomosci w US, oraz indeksami s&p 500 i obligacji
Jakie AT używasz: nie uzywam
Silne strony: chec nauki, w zasadzie dobry techniczny angielski

LuckyLuke
Uczeń

Post autor: LuckyLuke » wt 30 lip 2019, 03:38

Username: LuckyLuke

Doswiadczenie: Zero doświadczenia

Zainteresowania: Złoto, krypto(praca w kopalni BTC, która splajtowała)

Jakie AT używasz: Nie używam

Silne Strony: Bardzo dobra znajomość j. angielskiego, chęć nauki

Ober
Uczeń

Post autor: Ober » wt 30 lip 2019, 14:37

UserName - Ober

Doświadczenie - Ok. 4 lat na rynku, z miernym efektem.

Zainteresowania - Metale, Ropa, gaz,

Jakie AT używasz - Średnie kroczące, Ichimoku, RSI, Fibo,

Silne strony - Ciężko będzie coś znaleźć, chyba to, że uparty jestem (nie jestem pewny, czy to akurat zaleta na rynku).

mariusz
Uczeń

Post autor: mariusz » śr 31 lip 2019, 11:34

UserName: mariusz

Doświadczenie - 1 rok nauki, obserwacji rynku, testowania własnych umiejętności na demo (na razie na stracie), aktywny udział w social trading (póki co na zysku + możliwość obserwacji dobrego tradera), obserwacja skuteczności rekomendacji jednego z dużych brokerów

Zainteresowania - forex, rynki akcji USA + Europa

Jakie AT używasz - Głównie obstawiam na wykresie D1: Price Action, trochę Ichimoku, czasem wspomagam się poziomami Fibonacciego oraz Stochem (wyznaczanie miejsc wejścia)

Silne strony - Chętnie zaangażuję się w budowanie podstawowej wiedzy na temat AT (chociaż takich miejsc już trochę jest w necie) oraz wymianę doświadczeń w zakresie narzędzi AT

szubidubi
Uczeń

Post autor: szubidubi » czw 01 sie 2019, 16:18

Witam,

1) szubidubi
2) obserwacja rynku (2014 rok), pierwsze inwestycje (2015)
3) zainteresowania: xau, xag, etf (rynki wschodzące). Chciałbym się teraz skupić na S&P, dax, oil.
4) wykresy i średnie kroczące
5) xau

Pozdrawiam

janl
Uczeń

Post autor: janl » ndz 04 sie 2019, 00:10

Username: JanL

Doświadczenie: Brak, albo nie wielkie.
Zainteresowania: ETF, surowce.
Jakie AT używasz: Czytałem, ale nie używam w praktyce.
Silne Strony: Dobra znajomość j. angielskiego, chęć nauki.

Adson
Uczeń

Post autor: Adson » ndz 04 sie 2019, 10:38

UserName: Adson
Doświadczenie: 5 lat na rynkach akcyjnych i 2 lata na rynku OTC (Forex) i Futures;
Zainteresowania: Największe indeksy (S&P 500, NASDAQ, DAX), waluty (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY) oraz towary i metale (WTI, GOLD);
Jakie AT używasz: Trendy oraz poziomy wsparcia i oporu;
Silne strony: Nie uważam się za eksperta, ale najbardziej znam się na tym, co sam zwykle używam (tj. trendy oraz poziomy wsparcia i oporu).

GibsonCzoto
Uczeń

Post autor: GibsonCzoto » pn 05 sie 2019, 12:49

Kłaniam się w pas

UserName: GibsonCzoto
Doświadczenie: niecałe 2 lata, w tym praktyczne 1,5 roku na rynkach akcji
Zainteresowania: amerykańskie indeksy (S&P, NASDAQ), rynek towarowy (WTI, COTTON), metale (GOLD, SILVER).
Jakie AT używasz: jestem po lekturze Poziomów DiNapolego, lecz nie czuje się totalnie w AT, stąd moje praktyczne doświadczenie, mimo pewnych sukcesów, skończyło się raczej boleśnie ;)
Silne strony: psychologia, chęć nauki, jakieś pojęcie na temat geopolityki (chociaż nie wiem czy to istotne w przypadku warsztatów)

keruzam
Uczeń

Post autor: keruzam » śr 07 sie 2019, 21:04

Cześć!

Username: keruzam

Doswiadczenie: Kilkanaście lat obserwacji rynków, gospodarki i "sceny" geopolitycznej / ok. dwa lata gry na GPW z przerwami.

Zainteresowania: GPW, główne indeksy giełd zagranicznych, trochę waluty i ETFy.

Jakie AT używasz: Podstawowe (poziomy wsparcia i oporu, średnie kroczące). Służyły do poparcia decyzji zakupowych bądź sprzedażowych, wynikających głównie z analizy fundamentalnej i wskaźników makro.

Silne Strony: Ciężko o nie w zakresie AT. Sporo wiem na temat sfery mentalnej w tradingu. Chcę się uczyć i chyba całkiem sprawnie przyswajam wiedzę, więc chętnie zgłębię jakiś temat, aby być pomocnym w Warsztatach.

ODPOWIEDZ