InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Dyskusja wydarzeń dnia i nocy - Linkownia story
Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » sob 14 paź 2017, 18:24

http://www.independent.co.uk/news/uk/po ... 99121.html

No co jak co, ale ja panie Hammond sobie wypraszam :tong

śmieciu
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 wrz 2017, 12:46

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: śmieciu » sob 14 paź 2017, 19:45

Tak trochę z innej beczki ale kto wie...
Jutro minie równo 30 lat do kiedy Londyn i okolice nawiedził Great Storm. Zaskakująco silny huragan o cechach cyklonu tropikalnego. Bardzo rzadkie zjawisko w tych okolicach. Wytworzył się dość niespodziewanie i doprowadził do sporych zniszczeń. Była to największy huragan jaki w ostatnich dziesiątkach lat uderzył w Wielką Brytanię. Potem dotarł nawet do Estonii.
Atlantyckie cyklony o tej porze roku są naturalnym zjawiskiem choć ich tegoroczny sezon dobiega końca. Zwykle rodzą się w okolicach zachodniej Afryki po czym przesuwają się w stronę morza Karaibskiego by omieść amerykańskie wybrzeże. Bądź w nie trafić. Bardzo rzadko zdarzają się cyklony, które kierują się w stronę Europy. A jeśli już to nie są porównywalne siłą z huraganami karaibskimi, mającymi dostęp do ciepłej, energetycznej wody. Czasem więc tylko w specyficznych okolicznościach dają radę przesuwać się wzdłuż wschodniego Atlantyku by zaczepić o Zatokę Biskajską i dotrzeć w okolice Irlandii czy W. Brytanii.
Tak się jednak składa że właśnie mamy taki cyklon. Bardzo ładny wizualnie choć traktowany raczej w ramach ciekowstki: ot pięknie wyglądający cyklon, który jednak wygaśnie wraz z przesuwaniem się na północ. By być jedynie silną wichurą kiedy dotrze w okolice W. Brytanii.
Jedank Ofelia, bo tak się zwie ten cyklon, zamiast słabnąć, ku zaskoczeniu wszystkich właśnie zwiększyła swoją moc, stając się huraganem kat 3. Co jest naprawdę bardzo rzadkim zjawiskiem w tych rejonach. Oczywiście wciąż daleko jej do prawdziwie niszczycielskiej kategorii 5 ale jest to już porównywalne jeśli nie silniejsze niż to co miało miejsce 30 lat temu. Obecnie Ofelia znajduje się w okolicach Azorów, gdzie panuje wyjątkowo wysoka jak ten region temperatura wody.
Dodatkowo mamy burzę słoneczną, które mają istotny wpływ na siłę huraganów.
Ofelia kieruje się stronę wysp Brytyjskich aczkolwiek są to oczywiście symulacje.
No ok, jeśli ktoś tam mieszka to powinien być może zwrócić nań uwagę. Ale nie dlatego poruszyłem ten temat. A dlatego że kilka dni po tym jak Great Storm doprowadził do poważnych zniszczeń w Londynie miał miejsce znany Krach finansowy z października 1987 roku.
No więc... pytanie brzmi czy historia się powtórzy :tong
Nie wiadomo ale... Niedawno w Meksyku mieliśmy wielkie trzęsienie ziemi, które wydarzyło się równo 32 lat po tragicznym trzęsieniu z 1985r. Zaraz po tym jak ukończono ćwiczenia z okazji tej rocznicy.
Czyli, kto wie, może historia znów spłata jakiegoś psikusa...

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » sob 14 paź 2017, 20:04

Enemy pisze:
sob 14 paź 2017, 18:24
No co jak co, ale ja panie Hammond sobie wypraszam
Jego dni są chyba już policzone, jak i komika. Prónowali zrobić coup ale chyba się im nie udało, bo za May stoi raczej Citi, i dlatego to tak ulgneło w bagnie.
Zawsze chodzi o bankierów :wtf

Ale trzeba przyznać zę sytuacja nabiera rumieńców, popatrz co mandaryny z BXL właśnie wymyśliły
http://www.express.co.uk/news/uk/866208 ... -law-video
putanie za 100pkt: czy to wyegzekwują??

ale to nic, popatrzcie co się dzieje na tym froncie
http://russia-insider.com/en/node/21245
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » ndz 15 paź 2017, 11:17

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 77168.html

Napoleon powiedział kiedyś że "Lepiej być żebrakiem w Paryżu niż królem w Marsylii".
Zapowiedzi awansu do grona "elitarnego" zamieniają się w czyny.

Cykliczność EM-Rozwinięte rynki - właśnie na najbliższe kilka lat staje przeciw nam :tong
Jak widać wszystko jest płynne.

Z innej beczki
Za 6 dni przyjeżdża do mnie kolega z Polski z żoną lekarką-rezydentką, to poznam przynajmniej inny punkt widzenia.
Ale trzeba przyznać zę sytuacja nabiera rumieńców, popatrz co mandaryny z BXL właśnie wymyśliły
http://www.express.co.uk/news/uk/866208 ... -law-video
putanie za 100pkt: czy to wyegzekwują??
Jak spróbują wyegzekwować, to nie 51% Brytyjczyków będzie za wyjściem, ale lawinowo 98% :glupek
Hammond nie jest największym problemem May. Boris jest większym. Chłopak wysuwa się na 3 lub już 2 pozycję na brytyjskiej scenie politycznej (May, Corbyn, Boris Johnson, Hammond), a powszechnie uważa się go za papieża Brexitu.

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » ndz 15 paź 2017, 20:38

śmieciu pisze:
sob 14 paź 2017, 19:45
Tak trochę z innej beczki ale kto wie...
Jutro minie równo 30 lat do kiedy Londyn i okolice nawiedził Great Storm.... spłata jakiegoś psikusa...
Mi się coś tak wydaje, że jeżeli ostatnie tegoroczne huragany jakie nawiedzały amerykę a maszerowały jeden za drugim w pewnej chwili zabrały sporo energii wilgoci i ciepła na amerykański kontynet co właściwie może sprawić, że golfsztrom może mieć mniej paliwa na ocieplanie tegorocznej zimy w Europie. Jeżeli tak się stanie, zima przyjdzie nam długa i ciężka o cechach suchego kontynentalnego klimatu. A po takich i przyszłe zbiory słabsze. To nie jest normalna sytuacja. Zazwyczaj prąd jest niezmienny, ale ostatnio czytałem doniesienia o tym, że zmienia swój kierunek w stronę Grenlandii. Sytuacja taka miała już dawniej miejsce. A Grenlandia nie była w tym czasie skuta lodem.


Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » pn 16 paź 2017, 12:14

Pogodowo nad wyspami

http://www.bbc.co.uk/news/uk-41627442

Jak na razie pogoda w srodkowej Anglii jeszcze bez huraganów i grozy. Nie wiem jak tam w Irlandii akurat.

Aczkolwiek dzis swiat wygląda jak przepuszczony przez filtr typu sepia.

Ostatni tydzień był nawet słoneczny i ładny.

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » pn 16 paź 2017, 12:35

Kupiłeś już Czapkę Nie-witkę od huraganów?

W Irlandii może być ciekawie jak ja oko dosięgnie.
http://www.irishtimes.com/news/environm ... -1.3256472



Może się okazać że wpadnie w recesję.
Żeby tylko barleya u farmerów nie naruszyła bo Guinessa skąd będziemy pić :omg

https://www.youtube.com/watch?v=-y-AiSZ5kDY
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » pn 16 paź 2017, 13:15

Raczej wejdę do jakiegos strumienia po kolana,
z blaszanym wiadrem na głowie,
cygarem w ustach
i będę wygrażać Bogom.

Przynajmniej cos się dzieje.

Ale jaka to skala przedsięwzięcia - uderza w Irlandię potem będzie szła na Szkocję, więc jestem ciekawy kiedy wytraci pęd.

Guiness zagrożony :pifko , destylarnie w Szkocji zagrożone :pifko . Nie będzie wkrótce czego pić! Jak żyć na tej emigracji!!!

Jesli komu mało ostatnich problemów z Ryanairem, Monarchem i strajkami lotniczymi we Francji, to dodam że Manchester i Liverpool szykują się do tymczasowego uziemienia lub już odwołują loty. Z Bristolem też bym uważał.

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » pn 16 paź 2017, 14:14


bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » pn 16 paź 2017, 14:18

@KWojczal
Twoja teza że pewnego dnia chiny napadną na Tajwan może mieć sens.
Ciekawe jaką ceny by sobie zażyczyły za to USA?
http://www.atimes.com/china-threatening ... -invasion/
Musiałaby być ona potężna biorąc pod uwagę wagę Tajwanu jak i długoletni sojusz USA-Tajwan
Niewątpliwie podkopałoby to poważnie zaufanie do USA w regionie.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » pn 16 paź 2017, 19:10

zastanawiał się ktoś dlaczego i jakieś to może mieć konsekwencje?
Morawiecki: Polska rezygnuje z 9,2 mld dolarów linii kredytowej MFW
https://www.obserwatorfinansowy.pl/disp ... towej-mfw/
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » wt 17 paź 2017, 13:19

Trochę o pm-ach technologicznych

Platinum is used mainly in catalytic converters for diesel engines. Palladium, on the other hand, is used in catalytic converters for ordinary petrol cars (and as a result, it’ll also be used in hybrids, which have petrol cars backing up or backed up by batteries).

soto
Uczeń
Posty: 2
Rejestracja: pn 21 sie 2017, 00:17

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: soto » wt 17 paź 2017, 14:55

https://eandt.theiet.org/content/articl ... engineers/

O angielskich inzynierach w czasach brexitu

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 17 paź 2017, 16:36

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 77129.html
Trzeba się strzec, PLN już od dawna nie był tak narażony na ryzyko ataku spekulacyjnego. Kolejny kamyczek do stopniowego wyzbycia się wszelkich zabezpieczeń przed niszczącą spekulacją na naszej walucie. To genialne wymyślone, najpierw płaciliśmy krocie haraczu przez wiele lat za ochronę, kiedy jej niepotrzebowaliśmy. Teraz kiedy może się w końcu przydać rezygnujemy z niej w sytuacji kiedy nasze wyceny gospodarcze mają rekordowo dobre oceny. To jeszcze bardziej nas uzależnia od dobrego widzimisię z za oceanu. Za chwilę można będzie nam obniżyć rattingi i trzymać nas za jaja, jeśli będziemy coś chcieli robić na boku z chińczykami. To są dopiero fakty dokonane.

Panowie, wybaczcie ale mam takie bardzo negatywne odczucie co do Pana Morawieckiego już od samego początku jak zaczynał sprawować swoje urzędy. Ciągle lata za wielką wodę na jakieś spotkania, jego przeszłość też nie rokuje zbyt ciekawie bo powiązania z bankami ma większe jak Marcinkiewicz. Życzyłbym sobie pomyłki w jego ocenie. I jego działania, że przyniosą jednak dobre efekty dla Polski ale nie jednego takiego ministra przewieźli. Co o tym sądzicie? Nie potrafię jeszcze wyczuć intencji wielkiego brata co do naszego kraju. Czy woli nas silnych czy woli nas rozbijać i destabilizować. I chyba mogą raczej zrobić wszystko w zależności czy będziemy się słuchać czy nie. Chętnie posłucham osób o innym zdaniu i ich argumentów, dyskusja nigdy nie zaszkodzi.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

sage_slav
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 16:48

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: sage_slav » wt 17 paź 2017, 16:53

@Almanzor
Nie bardzo rozumiem powiązanie tego artykułu z atakiem spekulacyjnym. i o jaką ochrone chodzi?

"Panowie, wybaczcie ale mam takie bardzo negatywne odczucie co do Pana Morawieckiego już od samego początku jak zaczynał sprawować swoje urzędy. Ciągle lata za wielką wodę na jakieś spotkania, jego przeszłość też nie rokuje zbyt ciekawie bo powiązania z bankami ma większe jak Marcinkiewicz. Życzyłbym sobie pomyłki w jego ocenie. I jego działania, że przyniosą jednak dobre efekty dla Polski ale nie jednego takiego ministra przewieźli. Co o tym sądzicie? Nie potrafię jeszcze wyczuć intencji wielkiego brata co do naszego kraju. Czy woli nas silnych czy woli nas rozbijać i destabilizować. I chyba mogą raczej zrobić wszystko w zależności czy będziemy się słuchać czy nie. Chętnie posłucham osób o innym zdaniu i ich argumentów, dyskusja nigdy nie zaszkodzi."

Nasz rząd postawił na Amerykanów i na tym teraz napędzamy nasz wzrost (2/3 nowych miejsc pracy w przemyśle z całej Unii pojawiła się w Polsce). Inni maja inwestycje Chińskie (które defacto zaprawiają lekko przejęciami), u nas mają otwierdać siedzibe JP Morgan. Morawiecki robi dobrą robote z budżetem - pokazuje cyrki jakie sa wyrządzane z VATem. Ja uważam, że Morawiecki gra na tym na czym może, a obecnie tym instrumentem są to Amerykanie i stąd te jego wizyty. A interes Amerykanów w Polsce jest przeolbrzymi co nawet symbolizuje popieranie Międzymorza przez Turmpa i jego pierwszą wizyte - w Polsce. Polska jako jedna z większych gospodarek Europy Środ-Wsch, ma stanowić swojego rodzaju opiekuna tego regionu. Polska może zalbokować Jebawny Szlak (czego mam nadzieje nie uczynimy), Polska jest klinem między Niemcami i Ruskimi i może stanowić w przyszłości baze oddziaływania Amerykanów (jak Izrael na bliskim wschodzie). Gwarancja lojalności? bez wsparcia USA Polska zostaje rozszarpana przez Rosje/Niemcy. Chyba ze dogadamy sie z Chinami na co bardzo liczę. usiaki najpierw rozprawią się ze słabszym przeciwnikiem Rosją. Dlatego zależy im, żeby figury które wystawią miały jak największa wartość.

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 17 paź 2017, 17:02

soto pisze:
wt 17 paź 2017, 14:55
https://eandt.theiet.org/content/articl ... engineers/

O angielskich inzynierach w czasach brexitu
A ja Ci odpowiem z pierwszej ręki, u żony w holenderskiej firmie robocie na inżynierii WOD-KAN, ściekach kanalizacjach to zabierają wszystkich jak leci z Polski i wyprawiają od 2 lat na wyspy pracować w delegację. :) he he he płacisz jak polakowi + delegacje a robisz w kraju o 5x przebitce walutowej. Branie w jasyr ale w wersji angielskiej. Tylko, że faktycznie ostatnio jakoś cicho o tym i nikt nie jeździ. A firma wygasza działalność, jakby niderlandom nie po drodze było dzisiaj z Polską.

Ale zabawnie to wygląda jak najmierniejszy inżynier z polski jedzie na wyspy a tam WOW bo wszystko umie co u nich projektanci z niewiadomo jakimi uprawnieniami. Do tego robi więcej, szybciej i po nadgodzinach chętny siedzieć. Podobno tam śmieszny mają system, że jak ktoś ma już uprawnienia to nie wolno mu nic kreślić a tylko siedzi i pilnując innych opowiada tylko co i jak mają narysować. Wszystkim zajmują się zwykli inżynierowie. Tylko u nas każdy musi umieć wszystko i na wszystkim się znać. Jaki z nas pojęty, pracowity naród, czuje że mnie duma rozpiera.

Powiem wam jeszcze taki smaczek, że mosty które projektują niemieccy inżynierowie na przetargi trafiają do polskich i Ci potrafią jeszcze je sporo okroić tu tam, że w kosztach to wychodzi znacznie taniej. Nie wiem jak z długowiecznością konstrukcji. Ale robią takie CUDA z optymalizacją, że niemiec się powinien palić ze wstydu przy naszych zdolnościach a ich zaprojektowanych klockach.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 17 paź 2017, 17:10

sage_slav pisze:
wt 17 paź 2017, 16:53
@Almanzor
Nie bardzo rozumiem powiązanie tego artykułu z atakiem spekulacyjnym. i o jaką ochrone chodzi?
Miałem na myśli o to, że do tej pory rok w rok płaciliśmy ciężkie pieniądze za możliwość wybrania u MFW pożyczki na cel ratowania kursu złotówki jak by nastąpił na nią atak spekulacyjny. Generalnie to jest zasadnicza funkcja odpłatnej pożyczki w razie potrzeby. Ale od 2 lat widać, że już czujemy się tak mega spokojni i bezpieczni, że i tego nam już nie trzeba, bo stopniowo ścinają nam kwoty na jakie mieliśmy umowę. Teraz już nie będziemy płacić za tą możliwość wyratowania. Ale jesteśmy jak krzyżowiec bez tarczy, łatwiej w nas celować. I bardziej musimy się słuchać. A cena za niesubordynację może wynieść więcej jak opłacany wcześniej haracz.
Ostatnio zmieniony wt 17 paź 2017, 17:56 przez Almanzor, łącznie zmieniany 1 raz.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » wt 17 paź 2017, 17:12

No to jak ciągniemy o Brexicie

https://www.ons.gov.uk/economy/inflationandpriceindices

Office of National Statistics podaje wyniki inflacji za wrzesień jako 2.8%
BoE targetował na 2.0%

Jesli popatrzeć na wykresy, to ja tu widzę analogie ze stycznia 2007 i lutego 2011. Czyli czeka nas zduszenie jej na pewien czas a potem kierunek północ.

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » wt 17 paź 2017, 17:17

Bloomberg podaje że 3% na żarle i transporcie, a to najważniejsze pozycje koszyka.
BoE podniesie stopy. na ile to pomoże?
Ciężko ocenić bo ta inflacja jest raczej supply-driven czyli podskoczyły ceny z importu na towary podstawowe, co nie powinno dziwić bo GBP dostało do EUR. a dodatkowo EUR wzrosło o pare procent do USD.

może się okazać że inflacja cen będzie rosła dalej pomimo podwyżce cen.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » wt 17 paź 2017, 17:35

Wykres USD/PLN pokazuje ze trend spadkowy został przełamany, i teraz w konsolidacji w kanale.
PLN się umocnił o 10%, a to dużo. Kluczowy moim zdaniem jest 3.5 i teraz konsoliduje Którędy wyjdzie? chyba górą.
Obrazek

Faktem jest że usługa IMF kosztowała nas 1mld, za damski.
Wydaje mi się jednak że była to decyzja obgadana z bankierami i raczej nas karać nię będą.
niedawnymi czasy Moodies pochwalił ustawę frankową, czyli de facto bankiery zaakceptowały program rozwiązania CHF w PL.
Tyle że 10% na FX to potężny grosz i mogą pare % zarobić.
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » wt 17 paź 2017, 17:57

Chiny zaatakują NK?
http://www.express.co.uk/news/world/866 ... issile-WW3
Pierwsze informacje o tym że chiny mogą zagarnąć NK, widziałem z 6m temu, i jak napisałem u IT21 to mnie fachowcy wyśmiali .
dlaczego tak? wydaje mi się ze to chyba lepsze wyjście niż atak USA i unifikacja Koreii, gdzie US przejmą pałeczkę na całości.
Co myślicie o takiej opcji?
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 17 paź 2017, 18:04

Wiecie, przypomina mi się takie zdanie Morawieckiego 1 roku temu, jak chciano zdyskredytować rząd po objęciu władzy słabą koniunkturą na giełdzie i PLN-e a ten Pan wyszedł i powiedział, że sam ma wiele złotówek i nie radzi liczyć na spekulowanie przeciwko PLN wychodząc z niego. Tyle, że wtedy mu nie dałem wiary i wyszedłem. A powiedział prawdę, złotówka się potem umocniła na 2-3 miesiące. To były okolice rajdu świętego mikołaja a budżet państwa zarobił sporo na nas dzięki rozchwianiu naszej waluty. Może w tym roku zrobią podobny numer i dofinansują sobie dziurę budżetową.
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 17 paź 2017, 18:33

Dzięki linkowi poniżej zamieszczam garść ciekawostek ze świata.
https://kodluch.wordpress.com/2017/10/1 ... #more-8231




1 listopada odbędzie się w Teheranie spotkanie prezydentów Iranu, Rosji i Azerbejdżanu
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_83707%2Fall

Spotkanie prezydentów Rosji, Iranu i Azerbejdżanu odbędzie się 1 listopada w Teheranie

Spotkanie Prezydenci Azerbejdżanu, Rosji i Iranu Ilham Alijew, Władimir Putin i Hasan Roukhani zaplanowano na 1 listopada w Teheranie. Zostało to zgłoszone przez RIA Novosti w odniesieniu do szefa służby prasowej ambasady irańskiej w Azerbejdżanie Mammadz Najafi.

"Początek trójstronnego formatu został położony w Baku, obecnie ten format się rozwija. Szefowie trzech krajów omówią regionalną współpracę. Oczekuje się również dwustronnych spotkań szefów państw "agencji ambasady

IRAN

Iran ma już przygotowany plan na wypadek wyjścia USA z umowy nuklearnej z Iranem
https://ria.ru/world/20171016/1506935734.html

1 listopada odbędzie się w Teheranie spotkanie prezydentów Iranu, Rosji i Azerbejdżanu
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_83707%2Fall

Samobójstwa niemieckich emerytów
http://rvs.su/novosti/2017/nemeckiy-vra ... ny-suicidu

U’Krainę wybrano do Rady Praw Człowieka przy ONZ
https://ria.ru/world/20171016/1506954428.html

”Hegemonia”

Trum: wszystko to z Rosją było testem demokracji
https://russian.rt.com/world/news/44019 ... -demokraty

Ameryka jest bankrutem, dlatego wkrótce opuści ONZ
http://nsn.fm/in-the-world/pozner-vsled ... yandex.com

Plus „koniec Pax Americana”
http://ruspravda.info/Porazhenie-Pax-Am ... 29291.html

Plus
https://colonelcassad.livejournal.com/3747530.html
http://perevodika.ru/articles/1196572.html
America Will Always Lose Russia’s Tit-for-Tat Spy Games
https://www.buzzfeed.com/johnhudson/us- ... ygWl7zqYkM

WWP podpisał ustawę sankcjonującą KRLD. Pani Matwiejenko tłumaczy szefa
https://ria.ru/politics/20171016/1506938655.html
https://ria.ru/world/20171016/1506955650.html
http://rusvesna.su/news/1508176427

W Moskwie spotkanie „ostatniej szansy” z udziałem delegacji Korei Północnej i Południowej
https://russian.rt.com/inotv/2017-10-16 ... chayannuyu

Złoto Rosji
https://cont.ws/@chervonec001/742464
2008 — 450 тонн

2009 — 519 тонн

2010 — 638 тонн

2011 — 790 тонн

2012 — 883 тонн

2013 — 958 тонн

2014 — 1036 тонн

2015 — 1207 тонн

2017 Rok
w styczniu - 31,1 tony złota;

w lutym - 9,3 tony złota;

w marcu - 25 ton złota;

w kwietniu - 6,2 tony złota;

w maju - 21,8 ton złota;

w czerwcu - 9,33 tony złota;

w lipcu - 12,44 tony złota monetarnego.
Narodowy bank 1.jpg
400 mld USD jest do rzucenia na rynek, ciekawe tylko gdzie. Już wkrótce po wykresie to widać jak na dłoni
Narodowy bank 1.jpg (23.47 KiB) Przejrzano 44603 razy

Filipiny. Zlikwidowano dwóch hersztów dajesz. Federacja wysłała na Filipiny statek z bronią. 5 tysięcy karabinków Kałasznikowa, milion nabojów i 20 ciężarówek
https://vk.com/anti.igil?w=wall-103611704_115900
.https://youtu.be/CZVwAlCrGS8

Okazuje się, że tak zwany „rak” nie istnieje. Istnieje spisek koncernów farmaceutycznych. Tak zwany „rak” jest reakcja obronną organizmu na zwykłe gdzyby-drożdże, które każdy ma w organizmie od zawsze. W przypadku zaburzenia równowagi chemicznej organizmu (pH), system immunologiczny organizmu zaczyna otaczać miejsca gdzie znajdują się drożdże-grzyby otoczką obronną, którą tradycyjna medycyna wycina lub traktuje chemią lub promieniowaniem. Lekarstwem jest banalny proszek do pieczenia…
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_83684%2Fall
http://americannutritionassociation.org ... aking-soda
http://www.curenaturalicancro.com/en/
https://cancercompass.com/message-board ... 7520,0.htm
https://www.davidicke.com/article/37989 ... icarbonate
.https://youtu.be/RXHaZJ0Y6Xc
.https://youtu.be/hoF5f1ubwHg
.https://youtu.be/i4dgjB3uz1w
https://www.davidicke.com/article/41772 ... -bollinger
https://www.cancertutor.com/simoncini/
http://www.curenaturalicancro.com/en/so ... carbonate/
http://www.curenaturalicancro.com/en/so ... treatment/
http://drsircus.com/cancer/cancer-treatment-overview/
https://natureworksbest.com/dr-tullio-s ... treatment/
https://www.regenerativenutrition.com/c ... asp?id=490
http://www.oasisofhope.com/cancer-treat ... carbonate/
https://www.omicsonline.org/open-access ... ?aid=65744
https://thetruthaboutcancer.com/baking- ... es-cancer/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2834485/
https://www.davidicke.com/article/41772 ... -bollinger
http://americannutritionassociation.org ... aking-soda
https://cancercompass.com/message-board ... 7520,0.htm

Kasperski: WiFi zagrożona bo złamanoprotokół WPA2
https://ria.ru/world/20171016/1506958530.html
Ostatnio zmieniony wt 17 paź 2017, 21:18 przez Almanzor, łącznie zmieniany 3 razy.

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 17 paź 2017, 20:59

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziwn ... fragment;
„Zakład Ubezpieczeń Społecznych potwierdził, że polski podatnik sfinansuje w całości emerytury Ukraińców przyjeżdżających do Polski, zarówno za lata przepracowane w Polsce, jak i za lata przepracowane na Ukrainie. Pieniądze przeznaczone na emerytury dla Ukraińców będą w całości pochodziły z polskich składek i nie zostaną w żaden sposób zrekompensowane przez stronę ukraińską” Emigracja emerytalna do Polski właśnie może się wkrótce zacząć. Sic jak to brzmi!!!

Jeśli to prawda to zabrakło mi słów na to co właśnie myślę.

W Hiszpanii rozbił się F-18
.https://pp.userapi.com/c841234/v8412347 ... B3X2i4.jpg
.https://pp.userapi.com/c837230/v8372307 ... WnIw1w.jpg
.https://vk.com/video-123538639_456244647


Tuż przed wizytą w Izraelu ministra Szojgu, izraelskie drony i samoloty zaatakowały pozycje syryjskie nadlatując z terytorium Libanu. Według danych izraelskich, zniszczona została bateria systemu obrony przeciwlotniczej S-200. Syryjczycy twierdzą, że uszkodzili co najmniej jeden samolot izraelski. Izraelczycy tłumaczą tę agresję ostrzelaniem terytorium Izraela z terenu Syrii.
http://free-news.su/proisshestviya/2393 ... /?p=115893
http://www.sana.sy/ru/?p=122654
https://www.almasdarnews.com/article/br ... destroyed/
https://ria.ru/syria/20171016/1506911840.html
https://ria.ru/syria/20171016/1506954099.html
https://ria.ru/syria/20171016/1506953516.html

https://muraselon.com/en/2017/10/breaki ... yrian-mod/
http://3mv.ru/98096-udar-vvs-izrailya-p ... s-200.html

Nowa Jałta fiu fiu głos historii
Odbudowie Syrii będzie poświęcone Forum Ekonomiczne w Jałcie
https://riafan.ru/986761-vosstanovlenie ... kom-forume

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » śr 18 paź 2017, 09:31

INFOGRAPHIC: HOW THE CCP RULES, A GUIDE TO CHINA’S LEADERS OF PARTY AND STATE

http://fairbank.fas.harvard.edu/infogra ... and-state/

Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » śr 18 paź 2017, 20:47

Takie małe, drobne, niedawno opublikowane ale cieszy oko
Obrazek
Nasi u Kurdów przeciw IS.

Choć ogień to akurat photoshopka...

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » czw 19 paź 2017, 16:22

http://www.politico.eu/article/sebastia ... ight-turn/

Artykuł z politico co do ostatnich wyborów w Austrii.
Co najbardziej mnie tu jednak ciekawi to dotycząca naszego regionu retoryka.

“illiberal” governments in Budapest and Warsaw

Euroskeptic Poland and Viktor Orbán’s Hungary,

government is unlikely to defy EU law as Budapest and Warsaw have done.

Neither does Vienna particularly want to join the Visegrád club because it does not share the Central and Eastern European group’s key interests.


Wyrok zapadł już dawno, teraz tylko pracuje się nad uzasadnieniem.

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » czw 19 paź 2017, 19:36

Wybaczcie słabe tłumaczenie mało mam dzisiaj czasu.
Tylko 3 lata temu, w 2014 roku, biskup katolicki niemiecki Franz-Peter Tebarts-van Elst „sławy” jak „coś tam coś tam trudno przetłumaczyć biskupa”, ponieważ koszty naprawy jego rezydencji w Limburg zostały napompowane do 31 milionów euro, z czego, na przykład, tylko 15 000 euro trafiło do wolnostojącej wanny.

Ale co oni mogą wydać sługi Kościoła Świętego w tej dziedzinie, w Watykanie, jak widać, nie wierzą, dla pieniędzy.

Na przykład, kardynał Tarcisio Bertone, który jest prawą ręką papieża Benedykta XVI, został niedawno oskarżony o defraudację 422.000 euro spędzonych naprawić swój penthouse 400! metrów kwadratowych.
Bertone, nie wstydził się i ukradł pieniądze chorym dzieciom poprzez zamówione w jego zasięgu penthouse najlepszego marmuru Carrara. Nie zostały zapomniane i muzyka budujące uczucie znawca: dom stereo ma kosztować 19.000 euro. Fakt, że 82-letni „nie jest całkowicie przeciwny splędorowi świata” dokazywał dobrze i samochód Ferrari, stojący
kardynał_.jpg
kardynał_.jpg (21.36 KiB) Przejrzano 44455 razy
na korytarzu!

Sędziowie Watykanu znaleźli przełącznika i dokonali prawdziwej decyzji w sprawie Solomonika. Według magazynu Spiegel sąd kościelny skazał defraudacji wspólnikiem darowizn, były szef kliniki pediatrycznej, co oznaczało, darowizn, jeden rok więzienia w zawieszeniu !!

Nasz bohater, kardynał Bertone, został całkowicie zwolniony z odpowiedzialności.

Zgodnie z tą samą zasadą, ci przywódcy Kościoła, którzy byli bohaterami wątpliwej sprawy Watykanu, których sekretne dokumenty zostały udostępnione publicznie, nie są ścigane przez prawo. Zbyt wysoko pływają ciała niebieskie.



Długo nie trzeba było czekać, już gadka Banku Światowego o Polsce zaczyna zmieniać...
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... 17/0p23wjw

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » pt 20 paź 2017, 08:26

BlackRock tak widzi najbardziej poważne Geo zagrożenia

Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » pt 20 paź 2017, 15:32

Jak UK widzi świat by G Friedman

Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » sob 21 paź 2017, 06:03

https://stooq.pl/n/?f=1201793
"reprywatyzacja"

Złodziej zamierza decydować na jakich warunkach będzie ewentualnie oddawał co ukradł i tylko 1/5.
Zamiast przeszukać własne archiwa, samodzielnie znaleźć pokrzywdzonych i oddawać w zębach na kolanach błagając o przebaczenie to jeszcze bydle jedno śmie stawiać warunki.

Trzeba zarżnąć takie rozzuchwalone państwo, lepsze żadne niż takie zbisurmanione. Upuścić mu fiskaliów, niech krwawi - niech zdechnie z długów. Układać się będziemy z nowym, a nie z tym PKWNem. :kozak

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » ndz 22 paź 2017, 09:16

Tylko pada pytanie jaką armię:
http://www.breitbart.com/london/2017/10 ... -go-zones/

Bo owszem jest to armia uzbrojona w czołgi, myśliwce, broń przeciwdesantową obrony wybrzeża, flota jest mocna, ale...
Komponent wykonawczy piechoty, pomijając jakiś tam hobbystów specjalsów co się ich wkraju nie trzyma żeby nie broili i nie robili porządków przerzucając polityków na wybrane sterty jak w latach osiemdziesiątych, to ten komponent piechoty w no go zonach będzie dawcą fantów i oby tylko, bo istnieje ryzyko że ich tam wyłapią i zgwałcą.

O szwedzkim wojsku są dowcipy od dekad w formie rysunkowej:
https://seriewikin.serieframjandet.se/index.php/Knasen

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » ndz 22 paź 2017, 22:06

A co to za silnik?? :) Wg. mnie magnetyczne cudeńka mają wielką przyszłość. Elektryki Pfff...

https://vk.com/video-90060110_456245900

TURCJA

Spotkanie D-8 (ośmiu krajów arabskich) w Stambule
http://parstoday.com/ru/news/world-i76977

Erdogan powiedział że nie uważa USA za kraj cywilizowany a krajom „arabskiej ósemki” proponuje by zrezygnowały z euro i dolara we wzajemnych rozliczeniach
https://russian.rt.com/world/news/44182 ... izovannost
http://naspravdi.info/novosti/tayip-erd ... -i-evro-vo

AFGANISTAN
Afganistan prosi Rosję by ta wygnała Amerykanów
http://3mv.ru/98470-afganistan-prosit-r ... ancev.html

Federacja zamknęła Morze Barentsa dla norweskich poławiaczy fok
http://fishki.net/2407773-rossija-zakry ... vojna.html
.https://pp.userapi.com/c639721/v6397212 ... fTp6sg.jpg

HISZPANIA
Madryt kontratakuje i chce przejąć „niektóre funkcje rządu Katalonii”. Można powiedzieć, że Madryt pozbawia Katalonię autonomii. Barcelona wychodzi na ulice. Premier Kraju Basków wspiera Katalonię. Katalonia w odpowiedzi na działania Madrytu chce ogłosić niepodległość
http://rusvesna.su/news/1508590506
https://ria.ru/world/20171021/1507312161.html
https://ria.ru/world/20171021/1507312712.html
https://ria.ru/world/20171021/1507312924.html
http://rusvesna.su/news/1508606267

MOŁDAWIA
Prezydent Dodon czasowo odsunięty od wladzy
https://colonelcassad.livejournal.com/3755268.html

UKRAINA
Produkcja żelaza i stali w ukraińskich przedsiębiorstwach metalurgicznych przez 9 miesięcy 2017 r. Zmniejszyła się odpowiednio do 14,6 i 15,8 mln ton, wykazując najgorsze wyniki w ciągu ostatnich 20 lat.
Potwierdzają to dane stowarzyszenia "Ukrmetallurgprom". „W porównaniu z wykładniczej produkcji 2007 żelaza zmniejsza się o 15 milionów ton (-43%) stal - 21 milionów ton (-50%) i walcowane - 20 milionów ton (-50%), który odpowiada na poziom wytwarzania 1995- 1996 ", powiedział raport.
Według wyników w bieżącym roku przewiduje się wyjście z głównych produktów stalowych w następujących ilościach: żelazo - 20 mln ton (-14% w roku 2016), Stal - 21 mln ton (-12%), wynajem - 18 mln ton (-14%).
Na dzień 17 października 18 z 28 działających wielkich pieców (64%), 14 przetwórców z 21 (67%), 8 pieców otwartych z 9 (89%) i 7 pieców elektrycznych z 15 (47%)

O wojnie z gotówką, nadchodzi nowe e-cyfrowe wirtualne niewolnictwo. BETA testy na Cyprze i Grecji już odpalone...
http://www.williamengdahl.com/englishNEO21Aug2017.php
A tutaj po polsku
http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/10/01 ... /#comments

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » wt 24 paź 2017, 22:32

Załączniki
3.jpg
Walka o nazwy miejscowości na Ukrainie
3.jpg (29.55 KiB) Przejrzano 44124 razy
2.jpg
2.jpg (20.88 KiB) Przejrzano 44124 razy
1.jpg
1.jpg (28.67 KiB) Przejrzano 44124 razy
Acta haec res est - stało się
W ciemnocie ludu bezpieczna jest władza książąt, wykształcenie prowadzi do buntu.
Hardość w porę nad pokorę. Naga prawda nie pasuje już do naszego świata
Graviora manent, hominis est errare, insipientis in errore perseverare

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » czw 26 paź 2017, 08:36

mapa rozwoju AI

Obrazek
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Krzysztof Wojczal
Student
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 wrz 2017, 17:00

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Krzysztof Wojczal » czw 26 paź 2017, 15:02

Wracam po dłuższej przerwie :)

Chiny, szlaki handlowe, globalne ocieplenie... :wink Stare "oklepane" tematy, ale gdyby je tak zlepić w jeden większy koncept... O!

http://www.krzysztofwojczal.pl/geopolit ... ategiczny/

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » czw 26 paź 2017, 18:43

Krzysztof Wojczal pisze:
czw 26 paź 2017, 15:02
Wracam po dłuższej przerwie :)

Chiny, szlaki handlowe, globalne ocieplenie... :wink Stare "oklepane" tematy, ale gdyby je tak zlepić w jeden większy koncept... O!

http://www.krzysztofwojczal.pl/geopolit ... ategiczny/
Myślę że ten dokument od Atlantic Council będzie jakimś uzupełnieniem wpisu KWojczala.

US Strategy toward China’s Belt and Road Initiative
http://www.atlanticcouncil.org/publicat ... initiative
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Almanzor
Licencjat
Posty: 109
Rejestracja: śr 20 wrz 2017, 19:55

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Almanzor » pt 27 paź 2017, 11:10

No kur....ca mnie strzeli zaraz. Jak mam się czuć w tym chorym kraju. Byliśmy jedynym w Europie w miarę hermetycznym etnicznie krajem. Już tacy przestajemy być. 10% ukraińców z prawami wyborczymi skutecznie to zmieni w 3 miga. Walić to, niedługo znowu będą pałami zaganiać do roboty "bumelantów". Pora pomyśleć gdzie stąd prysnąć i to byle szybciej niż później.

Kolejne postępy w budowie Polukrainy. Emerytura z ZUS za miesiąc pracy w Polsce i prawa wyborcze dla Ukraińców!
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolej ... ce-i-prawa

PiS znów sięga do kieszeni Polaków. Tym razem wyciągnie ponad 5 mld zł ze składek ZUS
Od przyszłego roku wyższą składkę emerytalną do ZUS zapłaci około 350 tys. Polaków. Rząd pilnie szuka pieniędzy i w ekspresowym tempie wprowadza zmiany w przepisach.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 82062.html

Rosja pozbywa się uzależnienia od ropy i gazu. Zostało to zgłoszone przez rosyjski prezydent Władimir Putin, wskazując, że w ciągu najbliższych trzech lat przychody z przemysłu naftowo-gazowego będą stanowić tylko jedną trzecią wszystkich dochodów w budżecie.

"Jeśli w 2014 roku przychody z tytułu dostaw ropy naftowej i gazu stanowiły ponad połowę dochodów budżetowych, to w tym roku około 39%" - cytaty
Szef Federacji Rosyjskiej, którego słowa są cytowane przez Federalną Agencję Informacyjną, zauważył, że w kontekście spadku udziału ropy naftowej i gazu w budżecie wpływy rosyjskiego skarbu wzrosną. Putin oczekuje, że deficyt budżetowy Rosji w 2019 r. Spadnie do 5,9% z obecnego 8.5% PKB.
https://ura.news/news/1052309925

On już czuje pismo nosem...
Michał Sołowow, jeden z najbogatszych Polaków, chce wyprowadzić z Giełdy Papierów Wartościowych swoją największą spółkę Synthos. Miliarder kontrolujący dziś 63 proc. akcji chemicznego koncernu, za pełną kontrolę nad spółką gotowy jest zapłacić inwestorom łącznie ok. 2,5 mld zł.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 81853.html

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » pt 27 paź 2017, 17:41

"Fiskus wyspowiada firmy i obywateli. Chce wiedzieć wszystko o optymalizacji podatkowej
⤳ @3r3, jak już będzie publiczne to na-pismakuj jak to wy widzisz. np. 99 Sposobów KORPO na odsysanie cyca. "

Po co aż 99? Wystarczą cztery, Alternatywy 4, bo to państwo jest jak Anioł.

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » czw 02 lis 2017, 12:57

Słowo o funcie, czyli czy BoE podwyższy stopy procentowe?

Od 2008 r. stopa procentowa BoE wynosi 0.25%. W zaistniałym okołobrexitowskim srodowisku taniego funta oraz inflacji wyższej niż przewidywana, zmiany to poważna decyzja. Gospodarka GB od długiego czasu jest stymulowana dzięki kroplówce w postaci powiązanych QE i niskich stóp.

Mark Carney w sierpniu stwierdził, że wzrost % gdy już się dokona, ma nie być jednorazową akcją, ale stopniowym podnoszeniem rozłożonym w czasie. Dzis, BoE ma zadecydować co dalej.

Analitycy w większosci twierdzą, że stopy zostaną podniesione, pytanie raczej czy jeszcze w tym roku czy raczej w 2018 r., obawiając się zbyt szybkiego rozpoczęcia cyklu. DB jest pozytywnie nastawiony na GBP wierząc że negocjacje brexitowe zakończone zostaną porozumieniem na linii Londyn-KE.

BoE nie stoi więc w sytuacji pomiędzy mniejszym i większym złem, a raczej w sytuacji kiedy wybrać jedno z nich.

Ja obstawiam dzisiaj podwyżkę 0,25.

Rynki chyba reagują już bo GBP/EUR zanurkował z lekka

A przy tej okazji ma nastąpić publikacja raportu inflacyjnego.



https://www.poundsterlinglive.com/gbp-l ... vmber-2017

http://www.thisismoney.co.uk/money/news ... -rise.html

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » czw 02 lis 2017, 13:09


Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » pt 03 lis 2017, 10:12

Jako że pogadalismy sobie z szefem dzisiejszego dnia to trochę więcej o najnowszych 0.5% od BoE.

Rynki wyceniały szansę na podwyżkę na ok 88%, więc wczoraj od około 8 nad ranem czasu londyńskiego doswiadczalismy krótkotrwałoego zjazdu na GBP vs EUR.

Ok godziny 12 czasu londyńskiego wczoraj, obwieszczono wiesci o pierwszej podwyżce stóp od 2007 r. Funt spadł jeszcze trochę, ale to był moment w którym wycena XAU vs GBP wzrosła dobijając szczytowo do 979 GBP/oz. XAU vs USD wzrosło dzień wczesniej, osiągając w szczytowym momencie 1282 USD/oz. Podobnie EUR.

Głównym celem podwyżek jest stopniowe zdyskontowanie inflacji która wynosi 3% zamiast targetowanych przez BoE 2%, przyciągnięcie kapitału zagranicznego za pomocą taniego funta w kontekscie wydarzeń z 2016 r. (słowo na B), oraz nie ukrywajmy, powstrzymanie odpływu kapitału do USA, które w tym momencie mają już stopy na 1.25% i Eurozony z 0.25%

Co oznacza to dla zwykłego zjadacza owsianki i fish n' chipsa:
- 60% kredytów hipotecznych w GB jest fixed rate, więc są duże szanse że wzrostów jeszcze teraz nie będzie, spodziewam się dopiero zmian przy osiągnięciu 0.75-1% w 2018 r.
- Inflacja zostanie na chwilę powstrzymana, ale są inne czynniki które nadal będą ją budować.
- Karty kredytowe i kredyty staną się trochę droższe, choć raczej nie od razu. Zmiany są przecież marginalne, kosmetyczne, ale wyznaczające nowe trendy.
- Miliony brytyjczyków nie rzucą się od razu do oszczędzania.

Ogólnie zmiana kosmetyczna, prognozująca początek nowego trendu, ale jeszcze nie mająca znaczącego wpływu na obywatela, której głównym celem jest walka z inflacją.

frax
Licencjat
Posty: 102
Rejestracja: śr 11 paź 2017, 15:38

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: frax » pn 06 lis 2017, 17:14

Właśnie w linkowni pojawiła się wiadomość Miesztalski: Sprawy zmierzają ku temu, by wyrzucić Ryanaira z Polski . Niestety wszystko ku temu zmierza. Ten przewoźnik jest konkurencją dla lotu. Miejmy nadzieję, że znajdą sobie jakieś inne lotnisko w PL. To co robi rząd to ograniczanie konkurencji. Niestety podobne sytuację mają miejsce w innych działach transportu - przykładowa walka z zagranicznymi firmami taxówkowymi. Także rząd jest nieprzychylny zagranicznym firmom świadczącym usługi przewozów autokarowych, oraz firm kolejowych - tutaj nie daje poprzez Urząd Transportu Kolejowego pozytywnych decyzji o dostępności do szlaków kolejowych.

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » pn 06 lis 2017, 19:01

frax pisze:
pn 06 lis 2017, 17:14
Właśnie w linkowni pojawiła się wiadomość Miesztalski: Sprawy zmierzają ku temu, by wyrzucić Ryanaira z Polski . Niestety wszystko ku temu zmierza. Ten przewoźnik jest konkurencją dla lotu. Miejmy nadzieję, że znajdą sobie jakieś inne lotnisko w PL. To co robi rząd to ograniczanie konkurencji. Niestety podobne sytuację mają miejsce w innych działach transportu - przykładowa walka z zagranicznymi firmami taxówkowymi. Także rząd jest nieprzychylny zagranicznym firmom świadczącym usługi przewozów autokarowych, oraz firm kolejowych - tutaj nie daje poprzez Urząd Transportu Kolejowego pozytywnych decyzji o dostępności do szlaków kolejowych.
Warto zwrócić uwagę że z zagranicznymi firmami walczy zagraniczny rząd. Źródłem prawa "państwa polskiego" są dekrety PKWN czyli sovieta.
Ale zapewne korzystania z sovieckiej ropy rafinerii nie zabroni, ale tej wybranej bo prywatne rafinerie nawet nie mogą importować paliw.

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » wt 07 lis 2017, 14:44

Jak widzicie sytuację u Saudów? The Saudi Game of Thrones ?
Próba przejęcia władzy?
czyszczenie odbyło się podobnie jak w Turcji.
helikopter crash, drugi książę zginał w strzelaninie,
dodatkowo "Hariri the Saudi asset is in HOUSE ARREST in Riyadh"
trump pochwalił zadziałania, młodego wojownika.
nie dawne wizyty Saudów do Izraela, Arabia uzna powstanie państwa Izrael?
Pytanie za 100pkt. jaki to będzie miało wpływ na Trumpa, Xi i azjatycka wizytę bo miec będzie na-pewno.

"Oil may soon hit $70 a barrel.
Soooo interesting to see who's profiting from the MBS freak out: House of Saud of course, but also Russia, Iran, Venezuela..."
US pozwolą na takie wzmacnianie przeciwnika?
taka cenę ropy wałatwi dla FED oczekiwaną inflacje i potężny spadek produkcji w chinach :)
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: Enemy » wt 07 lis 2017, 15:17

Mnie to wygląda na konsolidację władzy w jednych rękach lokalnych i jednoczesną konsolidację bloku petrodollara w regionie. Kontrakt zbrojeniowy z USA i te wizyty Saudów w Izraelu wpisują się w kontekst bardzo czytelnie. Tym bardziej że USA twardo stoi za Izraelem.

Mam wrażenie że jeszcze w tym roku lub w pierwszym kwartale 2018 zobaczymy w związku z tym cos spektakularnego w sprawie Quataru i/lub Yemenu, co odciągnie naszą uwagę od Kima.

Ewentualny blitzkrieg w zatoce nie wpłynie zbyt na wycenę złota, może podniesć wycenę ropy, ale pokaże państwom zza jedwabnej kurtyny żeby nie pchali paluchów nie w swój region.

Choć zamiast wojny obstawiłbym raczej wojskowy zamach stanu w Quatarze, wsparty ochotnikami.

Ciekawe czy będą procesy publiczne i oskarżenia o zdradę stanu?

I co zrobi najbardziej zainteresowany tematem Iran?

Trumpowi daje to piękny levarage - punkt nacisku. Pytanie na co naciska?

Korea?

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: bmen » śr 08 lis 2017, 11:12

W mojej ocenie sytuacja Arabi robi się już klarowna.nawet bardzo.
Chodzi o " Great Gas Wars", i to był raczej powód ostatniego czyszczenia w Arabii.
Dodatkowo prywatne miliardy przydadzą się bo mniej długu trzeba będzie emitować. Ropa tania też, więc tez ok.
Ale głównym powodem był raczej podział na wojenny vs anty-wojenny.
Wojna w Yemen, Syrii i byc nadchodzący Lebanon podzieliła The House of Saud bardzo ostro. MSM jest bojowniczy,

Ale do sprawy:
Arabia stwierdziła iż Liban wypowiedzieć jej wojnę. Podobnie jak i niby Iran.
Wszystkiemu winny Hezbollah bo to Shia, a w Arabii Sunni.
czyli pod pretekstem walki z Hezbollah będzie można coś działać.
Hezbollah to podobno org terrorystyczna.
A co w kuluarach?
Lebanon może stać się nowym polem walki o gazociąg do EU. oczywiście z Iranu .
Syria coś o tym wie raczej. a Qatar oficjalnie powiedział niedawno jak to było z tą Syria i wytworzeniu koalicji 4 państw.
Libracja ludu syrii sie nie powiodła.bo niedobry soviet postanowił się bronić gazowo. Ciekawie to rozegrał i teraz ma tez Kurdów, ich rope i gas.

Był niedawno Qatar, i próba konfliktu bo zaczął handlowac gazem z iranem, te potężne złoża co maja razem.
ale Russia i China zajęły ostre pozycje.
mało kto wie ale nowy Qatar otworzył regionalny clearing house dla rozliczeń gazu w Yuan.
Kolacja się przesuwa ku nr1.

został Liban. To teraz moze czas na Liban?
Problem jaki ona ma jest taki że musi przelatywać nad Izraelem albo Egiptem.
Oba kraje są ostatnio w bliskim kontakcie. Egipt i budowanie nowego Dubaju koło niego, na trzech kontynentach.
Co zrobi Soviet? I Iran?
Iran może raczej wysłać żołnierzy albo ‘advisors’ w celach pomocy. Soviet zapewni ochronę powietrzną.

geo na bliskim wschodzie przyśpieszyło :)
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

śmieciu
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 wrz 2017, 12:46

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: śmieciu » sob 11 lis 2017, 00:40

To wszystko jak dla mnie jest zbyt grubymi nićmi szyte.
Ale jedno faktycznie się zgadza: Prawdziwa Gra o Tron. Normalnie te wszystkie zmiany sojuszy potraktowałbym jako sci-fi a to przecież rzeczywistość. Np:
Katar z największą amerykańską bazą lotniczą w regionie, państwo, które na polecenie USA miało swoje istotne zadania we wspieraniu ISIS zostało przekwalifikowane na wroga i sojusznika Iranu. A przecież co ma piernik do wiatraka? Co obchodzi Arabię z jej ropą katarski gaz?
Albo odwiedziny prawie króla Saudów w Izraelu...

Albo z innej beczki mamy zabawny aspekt jak ropa łupkowa z USA, która zbiła ceny. To chyba dlatego w Arabii tak kochają Amerykanów :tong

Owszem co do czystek to chyba mogę się zgodzić że chodzi o eliminację frakcji antywojennej ale ... co w istocie idzie za tym tropem? Frakcja pokojowa przecież ma rację: co u diabła ma dobrego przynieść konflikt z Jemenem, Katarem, Libanem i może wkrótce Iranem? jestem pewien że oni wszyscy mają tam mnóstwo krewnych i znajomych. Są generalnie jak rodzina. A tu wyskakuje nowa gwiazda rodziny, prawie szczeniak, który zamierza to wszystko rozwalić. Ale po co? Źle się żyło?
Ten aspekt jest więc zupełnie jasny. Dla normalnego wysoko postawionego Araba jest to idiotyczne. Po co pchać się w gówno organizowane przez tych samych ludzi co spadek cen ropy, który się odbija na gospodarce?
Jaki w tym sens?
No nie ma sensu i stąd potrzeba naprawdę poważnych czystek. Tak by zniszczyć te przejawy zdrowego rozsądku.

No ok. Tylko że jak już idziemy tą ścieżką to sprawa zaczyna wyglądać poważnie. Bo skoro już ktoś zaczął więzić, ograbiać i mordować swoich to chyba jest coś na oku? Wyobrażacie sobie że nagle powie uups sorki, jakoś tak was ograbiłem i paru zabiłem, bo miałem głupi pomysł?. Raczej nie... Więc mamy praktycznie tylko 2 opcje: CIA powie uups sorki i sprzątnie Salmana bądź będziemy mieć kontynuację tego co się dzieje.

Choć tak naprawdę nie wiemy co się dzieje.
Mają być wysokie ceny ropy? To czemu Amerykanie poszli w naprawdę kosztowne łupki. Ciekawe tak naprawdę ile kasy wyniosły te wszystkie badania, inwestycje a ile kasy przyniosły... Jak dla mnie to włożono naprawdę wielki wysiłek by zbić ceny ropy. Ale po co?
Po to tylko by dokonać wojenki o jakiś katarski gaz? Znaczy się kraj, którego niezły kawał terytorium zajmuje wielka baza i który do niedawna był uważany za grzecznego pieska USA zajął hardą postawę. Tak że USA najpierw wymyśliło łupki, później za Syrię, teraz rozwala Jemen może i Liban oraz niezłą porcję rodziny królewskiej w Arabii?
O jaki gaz u licha chodzi? jeśli jednak Katar nie jest demonem podstępu to może Ruski? To też jest ździebko pokręcone gdyż Katar wykupił sporo udziałów u Rusków, choć ja kojarzę raczej ropę Rosnieftu.
Choć byłem przekonany (podobnie pewnie jak większość) że w tej transakcji Katar był jedynie słupem dla poważniejszych sił biorących się za kontrolę ruskiej ropy. Nie mówiąc o tym że przed spadkiem cen ropy ruskie wykonały szereg tak idiotycznych transakcji że dzięki nim sami zapłacili za przecięcie własnych aktywów. Przy czym nie dokonał tego jakiś Katar tylko jakaś londyńska instytucja finansowa.
(Sorki że nie zazakładkowałem sobie tego ale dosłownie tak było: najpierw ruskie zapłaciły im kupę kasy za jakąś firmę naftową, a potem gdy po zjeździe cen ropy znaleźli się w dołku, oddali udziały w Rosniefcie za tą kasę. Po prostu esencja żenady.)
Tak czy siak jasne jest że: Były ludki, które od dawna przygotowywały zjazd ropy. I że potrafili bardzo zdrowo, brutalnie umoczyć Rusków. Którzy podobno mają taki zajebisty wywiad, hakerów, Kasperskiego i nawet sterują przebiegiem wyborów w USA :wink A tu taka wtopa...
Albo i nie. Dlaczego właściwie bowiem nie zakładać że Putin i spółka przyłożyli świadomie do tego ręki...

Dobra trochę zeszło z tematu ale chyba widać parę rzeczy:
1. Operacja trwa od dawna.
2. Wiele rzeczy można było osiągnąć innymi metodami. A i też człowiek się zastanawia czy jakiś gaz, rurociąg z Kataru wart jest w ogóle większego zainteresowania. Dlaczego Arabia może sprzedawać ropę i kupować amerykańskie myśliwce, oddając kasę Ameryce. Katar nie może? Przecież tak się tam starali. Nawet stadiony na mistrzostwa zaczęli budować. No chyba zaprosili do tego amerykańskie firmy? W sam raz jak znalazł. Zbudować stadiony na pustyni. Niepotrzebne? Kasa wyrzucona? No przecież nie bo wróciła do sojusznika.
Itp. W czym problem u licha?
3. Czy naprawdę ktoś wierzy że problemem są Ruskie, których wywiad (a może zwykły pomyślunek) nie przewidział roli łupków i nie kazał się zastanowić nad ładowaniem mld dolarów w firmy, których głównym aktywem był jakieś papiery do pól na zadupiu Arktyki?

itd.
Dlatego nie przekonują mnie dotychczasowe wyjaśnienia. Ropa i gaz. A czemu nie ECB i FED?
Pamiętacie? Przypominałem historię Wojny 6 dniowej (z jej dopełnieniem podczas Wojny Jom Kippur) z przed 50 lat. Oj wiele się wtedy mówiło o ropie, wiele. Ale przecież to nie była ropa. A FED i złoto. Nowy System. Globalny. Ale przecież zanim nastał Nixon był ten rok 1967. A potem był rok 1968 i studenckie zamieszki w Paryżu. Też przypominałem. Nie pisałem wprawdzie o śmierci Kennedyego ale ostatnio go przypomniano. A czy wy pamiętacie że J. Kennedy miał swoją wizję rozwiązania problemu FED i dolara? Zaczął nawet coś tam kombinować ze srebrnym dolarem. I jak się to skończyło? A skończyło się bo...
Plan był chyba inny. Dużo lepszy.
Jak myślicie? Ta cała wojna 6 dniowa i jej petrodolarowa konsekwencja: Jom Kippur były przypadkowe?
Przypadkiem ruskie plany i pomoc dla Arabów okazały się jednym wielkim niewypałem?
A jeśli nie przypadkowe to jak daleko i głęboko sięgają macki systemu?

Jeśli ktoś nie wierzy w przypadek to chyba teraz też nie powinien uwierzyć że operacja, która trwa od wielu lat służy jakimś gazowym wojenkom. A i ponieważ troszkę rzeczy i problemów nabrzmiało w międzyczasie to i rozwiązania mogą być ciekawe. Zwłaszcza w świecie w którym żyjemy. Który naprawdę wygląda jak jakaś Gra o Tron. Obawiam się że możemy się więc spodziewać wszystkiego!

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: InfoLink - Tydzień 34 / 2017

Post autor: 3r3 » sob 11 lis 2017, 21:21

Absurdy z Guardiana:
"How the top 1% really feel about paying tax "

Jeśli biednym się nie podoba życie to mogą popełniać samobójstwa.
Bo jak będą napierać na cudze zasoby, zbrojnie wydarte innym to ta siła zbrojna od wydzierania zwróci się w stronę biednych i nikomu ręka nie drgnie gdy padną rozkazy.
Ludzie chciwi dlatego właśnie dysponują bogactwem gdyż nie wahali się bogactwa zdobyć bez względu na cudze koszty. Jeśli do puli trzeba dorzucić jeszcze nieco zwłok - kto naiwny liczy że się zawahają?

Zablokowany