Kampania marketingowa o Polsce

Tematy i analizy w opracowaniu.
Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: Enemy » ndz 30 kwie 2017, 23:57

TEMAT: Współczesny marketing narodowy

SEKCJA: Patriotyczno - historyczna

ELABORAT:
Polsce brakuje spójnej strategii i kampanii marketingowej, która miałaby ten kraj windować na rynkach międzynarodowych. Brakuje spójnej i jednolitej identyfikacji wizualnej - każde ministerstwo ma swoje własne logo, każdy projekt ma swoje własne logo zupełnie nie powiązane ze sobą. Mnie osobiście razi już widok "Łowiczanek", w otoczeniu chałupy wiejskiej, kiszonych ogórków i słomy - jako wizerunku propagującego. Brakuje mi produktu narodowego z Polską kojarzonego (Niemcy - Auta, Czesi - Piwo, Francja - Sery, Szwajcaria - Zegarki). Brakuje pro-Polskiego lobbingu. Brakuje innowacji. Cel jaki stawiam dla tematu, to: Opracowanie skutecznej kampanii marketingowej dla Polski.

EDUKACYJNE:
Kilka lat temu na Expo w Szanghaju wypuszczono tę Animowaną Historię Polski
https://www.youtube.com/watch?v=4Xez9OK5Z1Q

Portugalska agencja reklamowa, na Euro 2012 stworzyła nam i Ukrainie theme "kwiatowy" nawiązujący do ludowej stylizacji. Mam wrażenie że nic innego nie mogli wymyślić
https://www.youtube.com/watch?v=aVfSb5v_wQ8

Od czasu do czasu MSZ wypuszcza jakiś filmik promujący na YouTubie, których szczerze mówiąc nie widziałem nigdy w telewizji zagranicznej. Za to słychać o nich tylko z powodu usuniętego krzyża na Giewoncie.
https://www.youtube.com/watch?v=Ryrj5zkpAgc

Sporą dyskusję akurat w moim zagranicznym piekiełku wywołał Dziadek z Allegro - ale to i tak kampania nakierowana bardziej na domestic services. Pomimo kilku komentarzy typu "Poles go home", przytłaczająca większość tubylców doceniła całość.
https://www.youtube.com/watch?v=tU5Rnd-HM6A

Miszmasz logotypowy w Polsce:
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... manii.html

No i brainstorm dotyczący przesławnej/niesławnej "sprężynki"
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sp ... komentarze

INNE: Na podstawie dyskusji i jej wyników powstanie artykuł, być może pokusimy się także o stworzenie takowej ujednoliconej identyfikacji wizualnej.


STATUS: OTWARTY
Ostatnio zmieniony wt 02 maja 2017, 19:18 przez Enemy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gruby
Licealista
Posty: 21
Rejestracja: pn 01 maja 2017, 13:45

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: gruby » ndz 07 maja 2017, 15:03

Polsce brakuje spójnej strategii i kampanii marketingowej, która miałaby ten kraj windować na rynkach międzynarodowych.
Pierwszy lepszy sprzedawca który wziąłby się za poprawianie wizerunku Polski zacząłby od prostego pytania: "czym możemy się pochwalić ?"

Odpowiedzi na to pytanie nie znam ale pozwolę się przekonać, że istnieje w PL coś, czym jednak pochwalić się możemy. Co powinniśmy zatem sprzedawać ?
Demokracja to dwa wilki i jedna owca głosujące na temat kolacji.
Wolność to uzbrojona owca.

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: Enemy » pn 08 maja 2017, 21:28

Zakładając, że mówimy o produktach będących już na rynku, a nie tych planowanych (vide: samochody elektryczne Morawieckiego).

Na ten moment myślałem o spożywce. Konkretnie o mięsie, wędlinach, przetworach.
Aby wejść do EU musieliśmy m.in obniżyć jakość naszych wędlin i ilości mięsa w mięsie.
Odpowiednie reklamowanie jako produkty najwyższej światowej klasy, zaangażowanie kilku gwiazd formatu światowego (skoro Monica Belucci może robić Cisowiankę..., Pierce Brosnan Wólczankę itd), reklamowane jako produkty najwyższej jakości, w reklamach ze smakiem.

Trzeba by się przygotować oczywiście na walkę z ekologami (żywność wolna od gmo), narodowymi lobby innych krajów, obrońcami praw zwierząt (nasze zwierzęta uśmiercane są w sposób humanitarny), ominąć prawodawstwo europejskie (cała nasza wędlina eksportowa to produkt limitowany, specjalny, elitarny). Stworzyć modę na konkretny produkt, która kojarzyłaby się z elitaryzmem i egalitaryzmem.

Nie jest łatwo. Oczywiście.

Nazwa marek i produktów musiałaby być "wymawialna", Być może nie należałoby epatować z początku wielkimi znakami "made in PL", bo klient zagraniczny w większości wypadków na pierwszy rzut oka wybierze zawsze produkt rodzimy. Pierwszym krokiem byłoby przyzwyczajenie potencjalnego klienta do marki.

Oczywiście "gdybam".

Problem jest w tym że niebieski laser oddalimy za darmo, grafen być może też już wyprzedany, no i rzucam tu typ produktu który jest na 100% rodzimy. Pomysły i produkty są, ale brakuje funduszy na wdrożenia i inwestycje.

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: 3r3 » czw 11 maja 2017, 18:05

@Enemy - a jaki jest cel tego promowania się?
Co takiego z tego promowania będziemy mieli czego nam trzeba?

Jakie znaczenie ma zdanie innych o "nas" przyjmując istnienie jakiegoś hipotetycznego "my"?
Przecież Polskę otaczają tylko wrogowie - po co im obwieszczać co takiego mogą ZNOWU zrabować?

Przecież przytomni przedsiębiorcy chowają się w Polsce przed innymi Polakami (biurwą) z produkcją wysokiej klasy sprzętu, bo wszyscy chcą ich okraść.

admin
Site Admin
Posty: 118
Rejestracja: pt 07 kwie 2017, 15:44

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: admin » czw 11 maja 2017, 19:00

3r3
Nie jest celem po co, tylko jak.
Skup się na temacie, jak byś to promował gdybyś coś z tego miał. Poczuj się że twoje i chcesz zrobić grosz.
Ten nasz TT to nie forum gdzie będziesz sobie gadał co tam ci pasi. Jest temat to go opracowujemy od A do Z. Każdy jakąś koncepcje może mieć.
Na pytanie co będzie PL miała? turystów i diengi, chyba proste nie? większy export itp. Działaj w temacie. Nie mas zdania to nie piszesz. Chcesz dodać co z tego będziesz miał to dodaj , ale nikt ci nie będzie tu odpowiadał co ty będzie z tego miał.
Jak znasz obecną sytuację i wiesz jaki jest ból to opisz go i pokaż możliwe rozwiązanie. ITP. Już teraz rozumiesz.
Przedstaw rozwiązania, wiemy że widzisz świat inaczej więc każdy skorzysta.
Nie jest też celem gadanie o Sowie itp. Celem jest przyszłość a nie przeszłość. Taki cel tego naszego TT. Przeszłość możemy używać jak była dobra i ją przytaczamy, albo stosujemy zasadę odwrotną do przeszłości aby dziadostwo eliminować. Chodzi o wytworzenie nowego, dobrego itp.
Nie interesuje nas też twoje historia że cie okradli, dałeś się = twój ból. Po to tu jesteśmy żeby pokazywać młodym ludziom że da się inaczej.
Gdzie oni mają jakieś info zdobyć jak brak nawet polskich mediów itp. Tu będzie pragmatyzm.
Inną kwestią jest czy da się to wdrożyć, ale działamy tak aby wytworzyć podwaliny. Chyba już teraz rozumiesz po co nam ten nasz TT.
Jak będziesz pisał jak na forum i nie w temacie to będziemy twoje wpisy usuwać, zresztą moje i innych #M też bo temat jest tematem i działamy w nim , a od pogaduch jest forum na dole. pzdr

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: 3r3 » pt 12 maja 2017, 06:19

@admin
"Na pytanie co będzie PL miała? turystów i diengi, chyba proste nie? większy export itp."

Turystów czyli obcych niszczących infrastrukturę, drogi, sikających do fontann i depczących nasze, nic ich nie obchodzące zabytki.
Eksport czyli wywóz owoców naszej ciężkiej pracy do obcych za jakieś obiecanki (bo przecież tego co potrzebujemy to nam nie dają, jesteśmy na eksporcie stratni - dlatego ubywa ludności).


Prowadzę biznes, który nie ma żadnej reklamy i działa. Dlatego stawiam takie pytania.

Uważam że kraju nie należy promować, eksportu należy zakazać, granice zamknąć i pobierać myto w złocie za każde przekroczenie granicy. Obcych żadnych nie wpuszczać, a tych co choćby odrobinę etnicznie odstają od rdzennych mieszkańców przepędzić.

O kraju powinna być cisza - niech sobie inni wymyślają bajki jak na temat kraju Kimów. Niech sobie snują domysły - nic nam po tym, że wiedzą co takiego mamy czego im trzeba bo jedyne co mają nam sąsiedzi do zaoferowania to grabież - nawet taką jaka jest teraz - pracę w montowniach i likwidację rodzimej wytwórczości.


Powinniśmy się martwić tylko własnym interesem, a nie tym co kto o nas uważa.

Ostatnie 30 lat pokazało jasno że otwarcie na świat to błąd.


Jak się nie podoba mój sposób roztrząsania tematu to nie trzeba mnie tu było zapraszać.
Co ja mam do zaoferowania było jasne od początku.

Jeszcze jedno takie osobiste fiknięcie admin i znikam. Nieszczególnie odpowiada mi tu towarzystwo jak przejrzałem nicki.
Dzielić się doświadczeniem i zdrowym myśleniem za darmo to ja mogę pod własną marką, a nie kolektywną.


Zajmijcie się czymś realnym - jak zarobić kasę, jak uniknąć utraty kasy. A nie bzdetami o marketingu jakiegoś kraju, który i tak do Was nie należy.
Skupcie się na tym jak dorwać się do żłoba i przy użyciu tych zasobów przejąć kontrolę nad dysponentami siły, aby mieć własny kraj.

admin
Site Admin
Posty: 118
Rejestracja: pt 07 kwie 2017, 15:44

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: admin » pt 12 maja 2017, 09:24

3r3 pisze:
pt 12 maja 2017, 06:19
@admin

Jeszcze jedno takie osobiste fiknięcie admin i znikam. Nieszczególnie odpowiada mi tu towarzystwo jak przejrzałem nicki.
Dzielić się doświadczeniem i zdrowym myśleniem za darmo to ja mogę pod własną marką, a nie kolektywną.
3r3
Jak widzisz taką potrzebę to znikaj. Jesteś wolnym człowiekiem. Nikt tu cię nie będzie trzymał na siłę ani też nie będzie po tobie płakał.
Celem tej struktury jest wytwarzanie czegoś, a ty na starcie już zakładasz że się nie da.
Chcesz działać w grupie i się przyczynić do czegoś rozwojowego to działasz. Jeżeli nie masz ochoty to cóż obejdziemy się i bez ciebie.
Jakieś zasady ustaliliśmy, i obowiązują wszystkich. Mnie też. A jak uważasz że twoja indywidualność nie może pracować z jakąś grupą ludzi to my tego nie zmienimy.
Nie masz zdania w temacie to nie zaśmiecasz. Masz koncepcję to ją redagujesz. A jak ciągle to użalasz się przeszłością i teraźniejszością. Jaka ta Polska tragiczna.
TO NIE MIEJSCE aby napisać bo muszę coś napisać. Nie masz koncepcji to nie tykasz.

Jednym z celów jest KOLEKTYWNE ZBIERANIE POWAŻNEJ informacji. Tak aby całość w temacie można było znaleźć pod jednym adresem.

Chyba jasno jest określone po co te zapasy.
Dostałeś zaproszenie do #M, jak narazie nie skorzystałeś. Dostałeś propozycje bo posiadasz pewien zasób wiedzy i doświadczenia, które może być przydatne.
Ale na zasadach anarchii działać nie będziemy.
Jak ci się nie podoba się towarzystwo to też nic nie poradzimy, ale to nie nasz problem. Jakoś na IT21 regularnie z nami gadasz.
Na IT21 masz też sporo ludzików co bredzą o dupie i marynie aby tylko cos pisać i czas sobie zająć. Tutaj tak raczej nie będzie.
Jakoś na IT21 za damski kolektywowi info rozdajesz wiec w czym problem? Wielo-twarzowość ci się włączyła?

Prawdopodobnie nie zrozumiałeś co my chcemy i jak. Przeczytaj jeszcze raz opis i dyskusje na #M, żebyś miał pewność co do tego czy chcesz być w takim wehikule.
Koniec w temacie działania. Kolejny wpisy będą już moderowane.

Odnośnie tematu marketingu to każdy normalny kraj ma mechanizm promocji. Jak ty prowadzisz działalność chałupniczą to ta państwowa też ci potrzebna, bo inaczej to sam sobie będziesz to handlował. Jedziesz obecnie na tej Szweckiej, pewnie nawet nie świadomie. Nie-wierzysz to przeprowadź się do Erytrei i tam zaczniesz swoje domowe R&D handlować.
Miłego

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: Enemy » pt 12 maja 2017, 11:48

Panowie bmen i 3r3 - przywoluje was do porzadku po raz pierwszy i ostatni. U mnie w tematach rozmawiamy na temat zaproponowany i bez wycieczek osobistych.

Nastepne off topy beda kasowane w calosci.


Dla niektorych tutaj takie drobne rzeczy jak wspolnota, poczucie przynaleznosci, korzenie i pamiec o kilku przodkach ktorzy walczyli zeby byl ten orzelek (w koronie czy bez) mogl byc noszony.

Co Polska mialaby z ewentualnego promowania jakiegos wyspecjalizowanego produktu narodowego?
Kase, marke, rozpoznawalnosc, kojarzenie w swiecie a dlugofalowo zmiane postrzegania w obszarze miedzynarodowym. To co mieli Niemcy z biznesu samochodowego, to co Francuzi z serow a Szwajcarzy z zegarkow.

Polske otaczaja wrogowie - to co? wszyscy maja sie spakowac i wyniesc? ostatni gasi swiatlo? Dni otwarte Ziemi odzyskanych oglosic? Nie stac nas na zamkniecie sie od swiata. Jezeli bylibysmy na wyspie lub kontynencie, to mielibysmy komfort robienia izolacji. Ale znajdujemy sie na nizinie srodkowoeuropejskiej, w centrum pewnego obszaru geograficznego zwanego Europa, z sasiadami takimi a nie innymi i w pewnych wybranych przez nas samych strukturach miedzynarodowych. I trzeba dzialac,

A jak juz dzialac to nie na chybcika, tylko skutecznie, precyzyjnymi ciosami.
Tak zeby "ich" wycyckiwac a samemu nie byc "cyckanym".
Zalozeniem jest wyprodukowanie dzialajacej w ten sposob NARODOWEJ STRATEGII MARKETINGOWEJ.

Idea kazdego Think Tanku jest rozmowa, wypracowanie pewnych rozwiazan gotowych i programow.
Idea tego tematu Think Tanku jest opracowanie takiej strategii.

3r3 - przytoczyles tutaj swoje poglady - autarkia i splendid isolation. Dziekuje ci za to.
Na podstawie komentarza i bez zlosliwosci zakladam ze czulbys sie najlepiej z paszportem nansenowskim.

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: 3r3 » pt 12 maja 2017, 17:21

Proponujecie promocję produktu "Polska".
Jako długotrwały użytkownik tego produktu wyraziłem moją opinię o produkcie WRAZ z uzasadnieniem, że produkt narobił mi szkód, doprowadził do strat i generalnie jestem przeciwny promowaniu produktu.
Zakładam, że można przyjąć moje stanowisko jako racjonalne, i po to je uzasadniałem.

Nie widzę powodu żeby najeżdżać na mnie jako użytkownika produktu wypowiadającego się na temat promocji produktu który uważam za badziewny.


@Enemy
Czy uważasz, że produkt "Polska" to jest dobry, sprawnie działający przedmiot zapewniający frajdę swoim użytkownikom, i czy chcesz produkt o takiej jakości promować?
Czy chcesz być kojarzony z taką marką?

Mój postulat jest taki - popracujmy nad jakością produktu - może nie będzie potrzebował reklamy jak będzie porządnie wykonany?



Jeśli natomiast Wasze stanowisko jest takie, że trzeba promować bylejakość na siłę bo przekonania, ślepa wiara, historia, język, a jakość produktu pal diabli to ja się w temacie więcej odzywał nie będę, ponieważ ingerowanie w czyjąś wiarę uważam za bezcelowe (ja sobie na przykład wierzę że początek XVII wieku był cool, choć przytomnie wiem że nie był).


Uważam że chcecie promować szwindel i kamieni kupę - dlatego pytam jakie zyski z tej promocji. Bo może jednak warto Was wesprzeć bezideowo w celu osiągnięcia korzyści. Przecież to może być dobry interes - nie widzę przeszkód.

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: Enemy » ndz 14 maja 2017, 15:03

Argumentacja 3r3 ma sens. Z tym że my nie tworzymy takowej kampanii dla Polski, na zlecenie Rządu RP, czy też dla jakiegokolwiek ośrodka związanego z Polską. Nie wygraliśmy żadnego przetargu publicznego czy zamkniętego, nie dostaliśmy zlecenia opiewającego na kwoty ani specyfikacji problemu. Zdecydowałem się zaś na założenie tego tematu z nazwą kraju w tytule, aby każdy z nas, mający rożne doświadczenie i wiedzę z różnych zakresów mógł się wypowiedzieć. Polska - jest tutaj jednocześnie klamrą spinającą całość jak i składnikiem łączącym. Gdybym wiedział, że wszyscy aktualni i potencjalni członkowie tego TT jeżdżą Mercedasmi, lubią owoce morza, lub są blondynami, zapewne temat dotyczyłby kampanii dla Mercedesa, restauracji śródziemnomorskich lub szamponów do włosów. Jednak wtedy to by zahaczało pod produkt placement i można by założyć dla przykładu, że @Enemy jest od Mercedesa lub Head&Shoulders. A tak to możesz jedynie założyć że @Enemy jest Polakiem i swojego własnego interesu w tym nie ma. I być może będziesz mieć rację.

Jednak co nas tu łączy, to używanie na zarobmy.se, IT, bogaty.men a także wielu innych, języka Polskiego, jako przewodniego. Nie interesuje mnie czy przez 12 godzin mówmy po szwedzku czy niemiecku, dla potrzeb tego TT założyliśmy że porozumiewamy się po Polsku i właśnie to robimy. Jeśli porozumiewamy się po Polsku, zakładam więc że w 99% większość posiada tu jakieś pojęcie o kraju zwanym Polska, jego złożoności, kulturze, problemach itd. - co wielokrotnie dała do zrozumienia w zaciekłej argumentacji w komentarzach na IT. Jako że wszyscy korzystamy ze swoistej anonimowości jaką daje nam internet, a zatem dawkujemy naszą wiedzę, umiejętności lub ew. fakty z życia osobistego lub zawodowego w sposób kontrolowany, założyłem że pewnymi matematycznymi i kulturowymi stałymi, które nas wszystkich łączą jest właśnie ta Polska, język Polski i w pewien nasza eksperckość na ten temat.

Tak się składa, że nasza klamra i kulturoznawczy punkt wspólny jakim jest wspomniany kraj, ma bardzo kiepską promocję w dalszych lub bliższych kręgach, branding nie jest rozpoznawalny lub odbierany raczej negatywnie. Na rynku światowym nie jesteśmy produktem najgorszym, mamy potencjał, ale odbiór produktu jest kiepski.

Realna zmiana stanu politycznego produktu, jego ustroju, biurokracji, członków managementu czy administracji nie leży w tym momencie w zakresie moich działań, kompetencji, ani nie czuję się do tego zobowiązany (prywatnie jestem zwolennikiem metody warstwowo-ekologicznej - warstwa biurwy i polityków, warstwa piachu, sadzonki). Chcę natomiast zaproponować to co zaproponowałem w punkcie ELABORAT.

Awatar użytkownika
gruby
Licealista
Posty: 21
Rejestracja: pn 01 maja 2017, 13:45

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: gruby » ndz 18 cze 2017, 14:53

admin pisze:
pt 12 maja 2017, 09:24

3r3
Jak widzisz taką potrzebę to znikaj. Jesteś wolnym człowiekiem. Nikt tu cię nie będzie trzymał na siłę ani też nie będzie po tobie płakał.
Celem tej struktury jest wytwarzanie czegoś, a ty na starcie już zakładasz że się nie da.
Ja będę płakał, to raz.

Dwa: obydwaj macie rację.
3r3 pyta po co nam reklama i jak do tej pory jakoś nie odpowiedzieliście na jego zapytanie.
Przychylam się do opinii, że reklama nam niepotrzebna, bo jakość sprzedaje się sama. Chyba, że reklamą chcecie napędzić Polsce turystów, to co innego. Ale regularnie oglądam w Szwajcarii reklamy kręcone przez biurwę z Rumunii, Mołdawii, Grecji czy innego ...stanu. Wszystkie są takie same: cepelia i piejące koguty.

I tu wracamy do kwestii co ma być celem reklamy: nakręcenie sprzedaży polskiego miodu, prostytutek i wódki czy czołgów ?
Jeśli o poprawienie wizerunku Polaków za granicą chodzi to najlepsze co możemy zrobić to zlikwidowanie możliwości legalnego zarejestrowania nad Wisłą samochodu rąbniętemu żabojadowi w Paryżu. A do tego raczej reklama potrzebna zaś nie jest.

Jeśli zaś o poprawienie wizerunku polskich czołgów chodzi to wypadałoby około setki z nich zrzucić na spadochronach w Kurdystanie, wraz z instrukcję obsługi po kurdyjsku. W zamian za dziesięcioletnią umowę na dostarczenie kurdyjskiej benzyny i ropy sprzedawanej na miejscu po 20 centów za litr.

Celem promocji, szanowny adminie, jest zwiększenie sprzedaży. Sprzedaży czego ?
Demokracja to dwa wilki i jedna owca głosujące na temat kolacji.
Wolność to uzbrojona owca.

Enemy
Licencjat
Posty: 105
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 11:20

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: Enemy » ndz 06 sie 2017, 20:22

Długo zbierałem się do odpowiedzi w tym wątku.

I przyznaję, że to co piszecie @gruby i @3r3 ma sens w temacie produktów. Jeśli coś jest dobre, to powinno samo wypłynąć. Czasem potrzeba dać mu kopa na rozpęd i dalej się będzie toczyć.

Zastanawiam się jeszcze czy takowe kampanie mają sens jeśli chcemy poprawić bądź ocieplić wizerunek państwa w świecie.

Bo tak z czysto technicznej strony, to jak pomyślę, to mierzi mnie bałagan w typografii i logotypach. Akurat jeśli mówimy o państwie jako o marce z "1000" letnią historią, no to jednak powinno to mieś ręce nogi i spójność.

Gruby dobrze zauważyłeś w temacie tej zepelii i wsi spokojnej i wesołej. Nawet na Euro 2012 mieliśmy motyw kwiatowo łąkowy.
Czy jesteśmy to jakoś w stanie zmienić? Czy też bez poważnych i przyjaznych ludziom reform nie ma nawet co próbować?

Bo zaczynam mieć wrażenie że ja tu próbuję pacjentowi ucho przyszyć, a jemu już dawno nerki, wątroba i serducho ledwo zipią.

3r3
Student
Posty: 81
Rejestracja: pn 24 kwie 2017, 19:07

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: 3r3 » ndz 06 sie 2017, 20:50

Enemy pisze:
ndz 06 sie 2017, 20:22

Bo tak z czysto technicznej strony, to jak pomyślę, to mierzi mnie bałagan w typografii i logotypach. Akurat jeśli mówimy o państwie jako o marce z "1000" letnią historią, no to jednak powinno to mieś ręce nogi i spójność.

Gruby dobrze zauważyłeś w temacie tej zepelii i wsi spokojnej i wesołej. Nawet na Euro 2012 mieliśmy motyw kwiatowo łąkowy.
Czy jesteśmy to jakoś w stanie zmienić? Czy też bez poważnych i przyjaznych ludziom reform nie ma nawet co próbować?

Bo zaczynam mieć wrażenie że ja tu próbuję pacjentowi ucho przyszyć, a jemu już dawno nerki, wątroba i serducho ledwo zipią.
Nie wydaje mi się aby komunistyczne państwo pod nazwą "Polska" miało aż tak długo historię. Sama nazwa to może i owszem.

Natomiast markę w polityce mamy wyśmienitą. Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Niemcy nawet, Rosjanie, Litwini oczywiście nas rozumieją, oczywiście grupy wyszehradzkie, wnp, co tam sobie chcemy ale... ale oni uważają że mamy ciężar liczebny (no jakby nie było to tylko Niemców mieszka porównywalnie gęsto co nas), ekonomiczny (no może Niemcom to akurat leży), ale i zawsze budowaliśmy imperia (Niemcy też). Dla sąsiadów jesteśmy takim samym utrapieniem jak dla nas Niemcy.
Mamy markę i kojarzy się ona wszystkim politykom krain z nami graniczących z polskim imperializmem. My oczywiście uważamy że to misja dziejowa, niesienie cywilizacji, miotacza ognia oświaty (bo szarża kawalerii to nie kaganek). Ale bądźmy przytomni - nasi przodkowie trzepali skóry sąsiadom aż wiór leciał, Niemcy to nawet nie wpadają na głupie pomysły żeby z nami się o jakieś korytarze układać jak z mężnymi Czechami tylko od razu wjeżdżają wojskiem.

My markę mamy dobrą - to zakrwawiony czekan. Lepszego logotypu nam nie trzeba. Tak nas widzą w polityce zagranicznej.

Awatar użytkownika
gruby
Licealista
Posty: 21
Rejestracja: pn 01 maja 2017, 13:45

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: gruby » wt 15 sie 2017, 16:49

3r3 pisze:
ndz 06 sie 2017, 20:50

Ale bądźmy przytomni - nasi przodkowie trzepali skóry sąsiadom aż wiór leciał, Niemcy to nawet nie wpadają na głupie pomysły żeby z nami się o jakieś korytarze układać jak z mężnymi Czechami tylko od razu wjeżdżają wojskiem.

My markę mamy dobrą - to zakrwawiony czekan. Lepszego logotypu nam nie trzeba. Tak nas widzą w polityce zagranicznej.
Miały być helikoptery, ale ich nie ma.
Miały być łodzie podwodne, ale ich nie będzie.

Będzie OT, czyli coś w rodzaju partyzantki, a może Wehrwolfa ale na pewno w formie rozrzuconych po kraju, niezdolnych do współpracy ze sobą komórek uzbrojonych harcerzyków. Bo nie słyszałem jakoś, żeby dwa bataliony OT, jeden ze Szczecina a drugi z Gdańska zostały marszem utajnionym przerzucone w Bieszczady aby wspólnie zaatakować znajdujące się tam lotnisko udające podberlińską bazę lotnictwa rządowego teutonów. Zatem cofamy armię do poziomu samoobrony "my tu we wsi uradzilim".
Z kim i czym, przepraszam bardzo, masz zamiar bić teutona ?

Zarejestrowałeś ilu polskich wojów wróciło z Afganistanu z zespołem stresu pourazowego ?
Co to za wojsko, co świruje jak mu kule nad hełmami zaczynają śmigać ?
Z tym materiałem chcesz szturmować Berlin ?
Poważnie ?
Demokracja to dwa wilki i jedna owca głosujące na temat kolacji.
Wolność to uzbrojona owca.

bmen
Magister
Posty: 344
Rejestracja: sob 15 kwie 2017, 21:51

Re: Kampania marketingowa o Polsce

Post autor: bmen » śr 16 sie 2017, 14:57

W temacie kampanii marketingowej to ciekawe poniższe wideo
https://www.youtube.com/watch?v=muIofzuBcGg

i ciekawa reklama PL - Polska. Where the unbelievable happens
https://www.youtube.com/watch?v=Ryrj5zkpAgc

A w temacie promocji naszej Krainy, należy być kreatywnym.
Polska IT stoi to można by wytworzyć start-up który z oparciu o dziury kodu z NSA , wytworzył by robaka który chodził by po świecie neta, i blokował PC na chwilę, informując iż zostałeś zainfekowany bo nie dbasz o bezpieczeństwo. W ramach podziękowań :daj musisz kolego obejrzeć dwa video od panów którzy ci właśnie pokazali że masz baraki bezpieczeństwa. I dwa wideo coś ala powyżej zakażony ogląda a potem robak jedzie dalej :applause

Lub np Legendy polskie od allegro
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFttT4XjEwKQjYyH9m2vwwXQG94tUEeR1
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się :dobre z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca dni swoich"

ODPOWIEDZ