Darwinizm kulturowy

Wszystko co byś chciał zakomunikować w Hydepark
sage_slav
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 16:48

Darwinizm kulturowy

Post autor: sage_slav » czw 15 lut 2018, 15:35

Nie wiedziałem, gdzie to napisać więc napisze to tutaj :) takie troche przemyślenia po :mrgreen:

O co chodzi? A ostatnio obejrzałem bardzo fajny film:
https://www.youtube.com/watch?v=SBpMfFc6jy0
FIlm jest duzo ciekawszy (przynajmnije dla mnie) od połowy, jednak i tak zachęcam do obejrzenia całości.

Pare rzeczy których nie byłem świadom - a pojawiły się w dokumencie:
1. W obecnym społeczeństwie NADAL występuje ewolucja (myślałem poprzednio, że przez pompowany socjal i pomoce ludzie nie podlegają już takiej segregacji genetycznej... nic bardziej mylnego!)
2. Olbrzymie różnice IQ dla różnych ras (a może bardziej kultur?) homosapiens.
3. Inteligencja jest w większym stopniu DZIEDZICZONA.

Do czego dążę? Otóż zaciekawiła mnie jedna rzecz - średnia inteligencja Żydów w porównaniu do innych ras. Genetycznie Żydzi nie różnia się za bardzo od swoich obecnych sąsiadów Arabów. Albo nie różnili jeszcze 2k lat temu (około 100 pokoleń - to w tle genetyki nic!). Czym więc wytłumaczyć ich fenomenalny wynik IQ? Ewolucją kulturową.
W skrócie, Żydzi tworzą bardzo hermetyczne społeczeństwo i była możliwa w ich przypadku kumulacja genów wpłwających pozytywnie na posiadane IQ, a dodatkowo kulturowa "ewolucja" ich społeczeństwa (np Żyd z wiekszym IQ miał więcej dzieci, ten z mniejszym IQ miał mniej, albo w ogóle).

Trzeba zadać pytanie: czemu IQ białych, zółtych, czarnych i hispanic jest tak różne? w Końcu każdy z nas ma tego samego przodka, jesteśmy prawie identyczni genetycznie! co więc napędza mechanizm ewolucji w społeczeństwach? Kultura.
To kultura narzuca prawo: kto wyżej w społeczeństwie może posiadać więcej dzieci. I tutaj jest rozjazd: nasza kultura europejska promuje inteligencje - poprzez stworzenie właśnei społeczeństwa kapitalistycznego, gdzie niezbędna jest szybkość kojarzenia faktów i szybkość zapamiętywania. Co promuje kultura czarna? Siłe i agresje. W Afryce inteligencja nie ma aż takeigo znaczenia jak siła. Siła jest u nich miarą człowieka - stąd też pojawia sie problem różnicy kulturowej imigrantów którzy - NIE POTRAFIĄ się zasymilować. Ale co sie dziwić, też miałym pewnie problem z asymilacją z afrykanami - a przecież to jest ta sama różnica. Im jest nawet gorzej, bo poprzez brak zawodu, języka, ogólnie umiejętności do których jest wymagana inteligencja są rozgoryczeni, i źli. I radzą sobie tak jak ich nauczyli rodzice - siłą.

Ogólnie pragnę zobrazować jak wielkie zagrożenie dla naszej społeczności jako puli genowej stanowią społeczności z ubogimi - wg naszej kultury - genami. To samo tyczy się programu 500+. Ten program niszczy naszą pule genową jak i jakiekolwiek pomoce socjalne (w obecnych czasach 500+ to mus, ale mam nadzieje ze wraz z bogaceniem społeczeństwa (i mam nadzieje poprawą piramidy populacyjnej) nasz rząd z niego zrezygnuje) - dodatkowo obecna promowana kultura przez EU - która promuje chyba wszystko oprócz zakładania rodzin i wychowywania dzieci szkodzi jeszcze bardziej - bo jednostki inteligetne chcą COŚ w życiu osiągnąć, często temu CZEMUŚ poświęcają całe życie posiadając przy tym 1-2 dzieci z czego jedno przecież może ulec wypadkowi i nie dochować dzieci - czyli tracimy cenne geny. Jednoczeście promując geny ludzi którzy sobie często nie radzą i żyją z zasiłów. Dodatkowo uważam ze promowanie homoseksualizmu jest równie szkodliwe. Uważam, że homoseksualni mężczyźni mają średnio większe IQ niż hetero.

Co myślicie o moich przemyśleniach? Czy jest w tym kszta prawdy, czy przesadzam? Jakie widzicie rozwiązanie na polepszanie puli genowej polskiego społeczeństwa?

Pozdrawiam

sage_slav
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 16:48

Re: Darwinizm kulturowy

Post autor: sage_slav » wt 20 lut 2018, 12:47

https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi ... telligence - wikipedia i rasa o której mówiłem - 110-115 IQ to naprade jest zajebisty wynik, jakby prześcigneli ludzkość o kilkaset lat

Eltor
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 sie 2017, 21:46

Re: Darwinizm kulturowy

Post autor: Eltor » wt 20 lut 2018, 15:40

Wynik zaiste imponujący. Chciałbym zwrócić jednak uwagę na to, że koncepcja desygnatu pojęciowego "ludzkość" jest nieco naciągana. Tak jakby prześcignęli ludzkość o kilkaset lat, ale... którą jej część? Europejczyków czy też może subsaharyjskie odmiany, gdzie IQ jest na poziomie kolan?
Czasem ludzie opowiadają o "osiągnięciach ludzkości" mając odruchowo na myśli dość wąską grupę, która z owe osiągnięcia była odpowiedzialna, a nie całą ludzkość w sensie linneuszowskiej przynależności gatunkowej.

sage_slav
Licealista
Posty: 16
Rejestracja: wt 19 wrz 2017, 16:48

Re: Darwinizm kulturowy

Post autor: sage_slav » czw 22 lut 2018, 15:47

z każdym pokoleniem niby rośnie IQ w małym stopniu - jako ludzkość możesz założyć średnią inteligencje populacji na ziemi pewnie bsocyluje w granicach 95-105. przebicie tego o 10 pktów to niebagatelny wynik. Dowód zaistnienia tego o czmy mówie w temacie - ewolucji poprzez wpływ kultury.

Eltor
Uczeń
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 sie 2017, 21:46

Re: Darwinizm kulturowy

Post autor: Eltor » czw 22 lut 2018, 21:27

W takim razie ciekawe zmiany przed nami, bo spójrz proszę na dane demograficzne. Które odmiany mają najwięcej potomstwa i przybierają na liczebności w ogromnym tempie, a które wręcz się zwijają, bo mają dzietność nie pozwalającą nawet na zastępowalność pokoleń. Jeśli nałożysz na to średnie IQ tych grup, to wychodzi z tego trend do globalnego spadku raczej, aniżeli wzrostu. Który zresztą będzie maskowany faktem, że (popraw mnie proszę, jeśli się mylę) wyniki są na bieżąco kalibrowane, więc uzyskane punkty dziś to nie jest ten sam poziom sprawności intelektu, co ta sama ilość punktów uzyskana 20 lat wcześniej.
Może i ci drudzy mają jak to określiłeś, rozwój IQ przez kulturę, ale ta sama kultura coś im porobiła z instynktami samozachowawczymi, a martwy to żadnej sprawności umysłu nie ma. ^^

ODPOWIEDZ